SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Chiński klub ukarał piłkarza za chamstwo. Obcięcie pensji i gra w rezerwach

Chiński klub ukarał piłkarza za chamstwo. Obcięcie pensji i gra w rezerwach

14.03.2017, godz. 20:49
Quin Sheng, Axel Witsel, liga chińska
foto: YouTube

Mimo olbrzymich pieniędzy, jakie od jakiegoś czasu pojawiły się w chińskim futbolu, tamtejsze kluby robią wszystko, by grać fair-play. Dowód temu dały władze Szanghaj Shenhua. Zawodnik tej drużyny podczas jednego ze spotkań chamsko nadepnął na Axela Witsela. Działacze nie czekały na władze ligi i wyjątkowo surowo ukarały swojego zawodnika.

W Chinach robią wszystko, by dogonić futbolową Europę. Pod jednym względem już ją jednak w Kraju Środka wyprzedzono. Tamtejsze kluby wybitnie nie tolerują chamstwa. Gdy Quin Sheng wyleciał z boiska po chamskim ataku na Axela Witsela, mógł już się spodziewać gromów na swoją głowę. Prezes Szanghaj Shenhua na gorąco skrytykował swojego piłkarza, ale to był dopiero początek. Najlżejszą karą był nakaz publicznych przeprosin względem Belga. Oczywiście agresywny piłkarz bez mrugnięcia okiem wystosował takowe.

Teraz jednak musi martwić się za co będzie żył. Władze klubu, nie federacji (!), postanowiły, że Sheng musi zapłacić trzysta tysięcy jenów kary (około czterdzieści tysięcy euro). Oprócz tego obcięto mu do odwołania roczną pensję, która wynosi sześćset osiemdziesiąt tysięcy euro. W najbliższym czasie oprawca Witsela może tylko pomarzyć o grze w pierwszej drużynie - został karnie zesłany do ekipy rezerw.

Polscy kibice pamiętają Belga z sytuacji, która miała miejsce kilka lat temu. Axel Witsel bezpardonowo zaatakował na boisku wślizgiem Marcina Wasilewskiego. Polak złamał nogę i pauzował dłuższy czas. Federacja z Kraju Czekolady ukarała reprezentanta "Czerwonych Diabłów" 2,5 tysiąca euro kary i zawieszeniem na osiem spotkań. Klub nie dołożył nic od siebie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: