SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Copa America: Portugalia i Hiszpania zagra w mistrzostwach Ameryki Południowej?

Copa America: Portugalia i Hiszpania zagra w mistrzostwach Ameryki Południowej?

11.05.2017, godz. 16:08
Portugalia - Hiszpania, Pepe, Iker Casillas, Sergio Ramos, Gerard Pique
foto: EAST NEWS

Na bardzo osobliwy pomysł wpadli działacze CONMEBOL. Rządzący futbolem w Ameryce Południowej zamierzają zaprosić na kolejne mistrzostwa tego kontynentu dwie drużyny z Europy. Na brazylijskich boiskach mogą wystąpić Hiszpanie i Portugalczycy. Oprócz ekip ze Starego Kontynentu zaproszenie dostać miały już także dwie reprezentacje z... Azji!

Szalone pomysły na Copa America przedstawił dziennik "Globo Esporte". Brazylijscy dziennikarze twierdzą, że władze CONMEBOL zaprosili już na mistrzostwa Ameryki Południowej reprezentacje spoza kontynentu. Na boiskach w Kraju Kawy w 2019 roku wystąpią być może kadry Portugalii i Hiszpanii. Pierwsza z nich to obecny mistrz Europy. Druga - poprzedni zwycięzca Euro. Oprócz dwóch drużyn ze Starego Kontynentu zaproszenia na turniej otrzymali także Chińczycy, Japończycy, Amerykanie i Meksykanie.

Tylko prośba wystosowana do dwóch ostatnich reprezentacji nie jest nowością. Już w przeszłości występowały one gościnnie na Copa America. Wybór Portugalii i Hiszpanii jest z kolei uzasadniony kulturowo. W Ameryce Łacińskiej obowiązują bowiem urzędowo języki, które używane są w tych krajach. Jeśli chodzi o drużyny z Azji, to powodami mogą być pieniądze. W 2019 roku na Copa America zagra szesnaście drużyn. Pierwszy raz w takim formacie imprezę rozegrano rok temu. Wówczas najlepsze okazało się Chile.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: