SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Czterech kiboli GKS Tychy zatrzymanych za napad na policjantów

Czterech kiboli GKS Tychy zatrzymanych za napad na policjantów

04.10.2016, godz. 20:21
policja, radiowóz
foto: EAST NEWS

To co działo się w weekend na Śląsku przeszło jakiekolwiek wyobrażenia postronnych. Jeszcze przed meczem GKS-u Tychy z GKS-em Katowice policja musiała interweniować, by na ulicach nie doszło do prawdziwej wojny pseudokibiców. W związku z zajściami zatrzymano czterech kiboli, których podejrzewa się o napaść na policjantów.

Do dantejskich scen doszło w sobotę. Jeden mecz piłki nożnej zabezpieczała około czterystu policjantów z Tychów, Chorzowa, Katowic i Bielska-Białej. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem blisko było rozpoczęcia wojny między kibicami GKS-u Tychy i GKS-u Katowice. Wtedy funkcjonariusze musieli interweniować i użyli gazu, granatów hukowych oraz armatek wodnych. Zatrzymano już czterech kiboli tyszan, którzy brali udział w zajściach.

Pseudokibice mają od 15 do 56 lat. Jeden z nich, 29-letni mężczyzna, przez najbliższy miesiąc przebywać będzie w areszcie. Pozostali są objęci dozorem policyjnym. Za udział w zbiegowisku i czynną napaść na policjantów może grozić nawet 10 lat bezwzględnego więzienia.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: