SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna "Dani Alves to idiota". Diego Maradona bez ogródek odpowiada na atak

"Dani Alves to idiota". Diego Maradona bez ogródek odpowiada na atak

20.06.2017, godz. 18:45
Dani Alves, Neymar, Juventus, Barcelona
foto: EAST NEWS

W mediach rozgorzał konflikt na linii Dani Alves - Diego Maradona. Piłkarz Juventusu zaatakował argentyńską legendę, twierdząc, że nie ma prawa czuć się jak piłkarski idol. Odpowiedziała córka Maradony i sam były reprezentant "Albicelestes". Bez ogródek nazwał Alvesa idiotą.

W wywiadzie dla stacji Esporte Interativo Dani Alves przyznał, że w ogóle nie ceni Diego Maradony jako piłkarza. Brazylijczyk oznajmił, że "Ręka Boga" to nie jest, według niego, wyczyn, którym należy się chwalić. Zapewnił, że gdyby był na miejscu Maradony, wstydziłby przyznać się własnemu dziecku do takiego zachowania na boisku.

- Szanuję go, ale tego typu sportowcy nie mogą być przykładem dla młodych - powiedział brazylijski obrońca.

Oliwy do ognia dolał, złośliwie pytając ile Złotych Piłek zdobyła argentyńska legenda? Chciał dać tym do zrozumienia, że w rzeczywostości Maradona był znacznie słabszym piłkarzem, a pamięć o nim to swego rodzaju mit.

Na tę próbę zareagowała córka Diego Maradony, która nazwała Alvesa ignorantem. Argument ze Złotą Piłką był na tyle nie trafiony, że w czasach Maradony nie przyznawano jej piłkarzom spoza Europy. Nie trzeba było też długo czekać na komentarz samej legendy. Ten utrzymany został w tonie argentyńsko-brazylijskiej niechęci.

- Dani Alves to idiota - powiedział Maradona stacji TyC Sports. - Gada tak, bo występuje na pozycji, na której nie gra się piłką. W trakcie meczu dotknie piłkę trzy razy, popełni osiem fauli i tyle. On jest słaby - podsumował Argentyńczyk.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: