SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Dani Alves pożegnał się z kibicami Juventusu listem. "Nie gram w piłkę dla pieniędzy"

Dani Alves pożegnał się z kibicami Juventusu listem. "Nie gram w piłkę dla pieniędzy"

28.06.2017, godz. 17:56
Dani Alves, Juventus Turyn - AS Monaco
foto: EAST NEWS

W mediach społecznościowych Dani Alves opublikował swojego rodzaju list, którym chciał pożegnać się z kibicami Juventusu. Brazylijczyk opuscza Turyn i szeregi "Starej Damy". Wszystko wskazuje na to, że zostanie piłkarzem Manchesteru City, gdzie rządzi jego stary znajomy Pep Guardiola.

Przez cały sezon 2016/17 Dani Alves reprezentował barwy Juventusu. Z tą drużyną zdobył mistrzostwo Włoch i Puchar Włoch, a także awansował do finału Ligi Mistrzów. Tam jego ekipę zatrzymał Real Madryt.

Po zaledwie roku Dani Alves postanowił rozstać się z włoskim potentatem. Na Twitterze i Instagramie opublikował pożegnalny list do kibiców i sympatyków Juventusu: - Zawsze będę pamiętał o tych, którzy z całych sił starali się, by Juventus był wielkim klubem - zapewnił obrońca.

W swoim liście szczególnie podziękował kibicom i dyrektorowi generalnemu Juventusu Giuseppe Marocie. Przeprosił też wszystkich, których obraził podczas swojego pobytu w Juve.

- Nie gram w piłkę dla pieniędzy, tylko dlatego, że to kocham - napisał Alves. W ten sposób chciał zapewne odnieść się do spekulacji, według których Brazylijczyk wybrał grę w Manchesterze City z powodu większych pieniędzy. Wszystko bowiem na to wskazuje, że Alves dołączy do zespołu Pepa Guardioli, z którym zna się jeszcze z czasów jego gry w Barcelonie.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: