SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna FIFA dalej kombinuje. Futbol bez spalonych i z karnymi jak w hokeju?

FIFA dalej kombinuje. Futbol bez spalonych i z karnymi jak w hokeju?

18.01.2017, godz. 19:43
Argentyna - Niemcy
Argentyna - Niemcy foto: EAST NEWS

FIFA ma ostatnio dziwne pomysły na zmiany. Najpierw poszerzyła liczbę uczestników mistrzostw świata do 48 drużyn, a teraz pragnie zmienić kluczowe elementy gry! Pomysł o wycofaniu spalonych to jeszcze nic. Wygląda na to, że piłka nożna stopniowo zamieni się w... hokeja.

O rewolucyjnych, a naszym zdaniem zwyczajnie niepotrzebnych zmianach w piłce nożnej mówił dyrektor techniczny FIFA Marco van Basten w rozmowie z "Bildem". Holender ma chyba słabość do hokeja. Uważa, że rzuty karne wykonywane w tym sporcie powinny zostać przeniesione do realiów piłki nożnej. – Każda z drużyn ma pięć podejść. Sędzia gwiżdże, a piłkarz rusza na bramkarza z 25 metrów. Ma osiem sekund, aby zakończyć akcję. Bramkarz musi pozostać w polu karnym - wyjawił Van Basten.

A to nie koniec jego pomysłów. Zupełnie poważnie mówił także o wycofaniu spalonych, które przecież wprowadzono tylko dlatego, że przed laty gra bez nich nie miała większego sensu. Argumentacja dyrektora FIFA nie zwala z nóg: "Większość byłaby przeciwna, ale ja byłym za tym" - mówił "przekonująco" Van Basten.

Na deser zostawił sobie kwestię kartek. Znów inspiracją dla zmian ma być hokej, a także piłka ręczna. W tych sportach zawodnicy popełniający faul taktyczny otrzymują kary czasowe. W piłce nożnej często kończy się to osłabieniem jednej z drużyn. Van Basten wolałby widzieć kary pięcio i dziesięciominutowe, zamiast czerwonych kartek.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: