SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Diego Maradona wciąż kochany. Znalazł się w galerii sław włoskiej piłki

Diego Maradona wciąż kochany. Znalazł się w galerii sław włoskiej piłki

17.01.2017, godz. 21:53
Diego Maradona
foto: EAST NEWS

Diego Maradona to zdaniem wielu najlepszy piłkarz w historii futbolu. Argentyńczyk kochany jest nie tylko w ojczyźnie, lecz także na Półwyspie Apeniński, gdzie grał przez siedem lat. We wtorek został wyróżniony przez Włochów i wprowadzono go do galerii sław tamtejszej piłki nożnej wraz z innymi wielkimi ludźmi związanymi z tą dyscypliną sportu.

Diego Maradona największe sukcesy święcił w barwach Napoli. To z nim w składzie zespół, w którym dzisiaj występują Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, wywalczył pierwszy tytuł mistrza Włoch. W maju "Boski Diego" ma otrzymać honorowe obywatelstwo Neapolu. Uroczystość tę zaplanowano na 10 maja, dokładnie trzydzieści lat po pierwszym wygraniu przez Napoli Serie A.

We wtorek 56-latek otrzymał od Włochów inne wyróżnienie. Wraz z Giuseppe Bergomim, Paolo Rossim, Claudio Ranierim, Cesare Maldinim i Silvio Berlusconim został wprowadzony do galerii sław tamtejszego futbolu. Maradona nie krył wzruszenia podczas uroczystości, która odbyła się we Florencji. - Tutaj czuję się jak w domu - powiedział Argentyńczyk.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: