SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Dramat Abdelhaka Nouriego. Piłkarz Ajaksu ma trwałe uszkodzenia mózgu

Dramat Abdelhaka Nouriego. Piłkarz Ajaksu ma trwałe uszkodzenia mózgu

13.07.2017, godz. 14:22
Abdelhak Nouri reanimowany podczas meczu
Abdelhak Nouri reanimowany podczas sparingu Ajax Amsterdam - Werder Brema foto: EAST NEWS

Bardzo złe wiadomości dla kibiców i ludzi związanych z Ajaksem Amsterdam. Abdelhak Nouri, który zasłabł podczas meczu sparingowego z Werderem Brema, ma trwałe uszkodzenia mózgu. Zawodnik wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii szpitala w austriackim Innsbrucku. Trwały uraz mózgu jest wynikiem jego zbyt długiego niedotlenienia.

Abdelhak Nouri do szpitala trafił 8 lipca. To wtedy odbył się sparing Ajaksu Amsterdam z Werderem Brema. Na nieco ponad kwadrans przed końcowym gwizdkiem piłkarz padł na murawę. Błyskawicznie przystąpiono do reanimacji, a chwilę później zawodnika przetransportowano do szpitala helikopterem. Po zdarzeniu Ajax poinformował, że doszło do zaburzenia rytmu serca. Nouri wciąż znajduje się w ciężkim stanie i utrzymywany jest w śpiączce. Zagrożenie jego życia jednak już minęło. W czwartek podano kolejne smutne informacje.

Piłkarz Ajaksu Amsterdam walczył o życie! Upadł na boisku, jest w śpiączce

"Lekarze postawili diagnozę, że duża część mózgu nie funkcjonuje i szansa na przywrócenie kluczowych funkcji mózgu jest zerowa" - poinformował klub z Amsterdamu. Wiadomo także, że w najbliższej przyszłości Abdelhak Nouri zostanie przetransportowany ze szpitala w Innsbrucku do placówki w Amsterdamie. 20-latek to były juniorski reprezentant Holandii. W Ajaksie w sezonie 2016/17 zagrał dziewięć spotkań, zaliczył także epizod w spotkaniu Ligi Europy z Legią Warszawa. W Holandii powszechna jest opinia, że Nouri to jeden z największych talentów tamtejszej piłki, ale wciąż jest zbyt słabo zbudowany, by przebić się do pierwszego składu na stałe.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: