SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Nowotwór przekreślił jego występ na Euro. Dramat hiszpańskiego piłkarza

Nowotwór przekreślił jego występ na Euro. Dramat hiszpańskiego piłkarza

13.06.2017, godz. 18:04
Yeray Alvarez
foto: Twitter

Fatalne wieści dobiegają z obozu reprezentacji Hiszpanii do lat 21. Przygotowującą się do polskiego Euro kadrę opuścił Yeray Alvarez. U piłkarza Athletic Bilbao wykryto nawrót choroby nowotworowej. To oznacza, że w zbliżającym się turnieju zawodnik nie zagra, a w najbliższej perspektywie czeka go chemioterapia. Leczenie może potrwać nawet trzy miesiące.

Pod koniec ubiegłego roku u 22-letniego piłkarza z Hiszpanii wykryto nowotwór jąder. Dzięki szybkiej reakcji lekarzy, operacja powstrzymała chorobę, a Alvarez wrócił na boisko. Niestety, rak znów dał o sobie znać i to na kilka dni przed ropoczęciem Mistrzostw Europy do lat 21. Badania wykazały, że choroba powróciła i konieczna będzie chemioterapia. Zawodnik opuścił zgrupowanie reprezentacji i o występie na Euro w Polsce może zapomnieć. Teraz jego celem jest pozaboiskowa walka, której stawką będzie jego życie.

W mediach społecznościowych Yeray Alvarez uspokajał swoich kibiców i zapowiedział, że ten mecz zamierza wygrać za wszelką cenę.

- Spokojnie, wygram tę walkę z pomocą ludzi, którzy mnie wspierają. Jeśli muszę znowu go pokonać, zrobię to i podniosę się z tego - napisał hiszpański piłkarz.

Hiszpania podczas Euro u-21 w Polsce rozegra swoje mecze w grupie B. Pierwsze ich starcie w sobotę. Zagrają przeciwko Macedonii. Później czekają ich jeszcze pojedynki z Portugalią i Serbią.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: