SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Drugie życie po katastrofie. Chapecoense kompletuje nową drużynę

Drugie życie po katastrofie. Chapecoense kompletuje nową drużynę

25.12.2016, godz. 11:21
Alan Ruschel przeżył katastrofę samolotu Chapecoense
Alan Ruschel przeżył katastrofę samolotu Chapecoense foto: EAST NEWS

Brazylijski klub Chapecoense rozpoczyna nowy rozdział po listopadowej katastrofie lotniczej, w której zginęli prawie wszyscy piłkarze. Drużyna jest budowana od podstaw. Ściągnięto już kilku nowych graczy, ale to dopiero początek trudnej drogi.

Klub Chapecoense pozyskał już nowych piłkarzy do każdej formacji. Do drużyny trafili: bramkarz Elias Curzel z Juventude, obrońca Douglas Grolli z Cruzeiro, pomocnik Dodo z Atletico Mineiro i napastnik Rossi z Goias. Zespół wciąż szuka kolejnych wzmocnień. Prowadzone są negocjacje z grupką zawodników, prawdopodobnie 15-osobową, którzy pragną odbudować brazylijską ekipę. 9 grudnia nowym szkoleniowcem drużyny został 50-letni Vagner Mancini. Doświadczony trener nie będzie miał łatwego zadania. Budowanie zespołu praktycznie od zera to ogromne wyzwanie. Chapecoense otrzymuje jednak pomoc ze wszystkich stron i miejmy nadzieję, że dzięki temu szybko wróci na swój wysoki sportowy poziom.

"Powstawanie nowej ekipy przyniesie wiele radości, choć nigdy nie zapomnimy tych dzielnych wojowników, którzy doprowadzili nas do miejsca, gdzie dzisiaj jesteśmy" - mówił prezes Chapecoense David Nes Filho, w oświadczeniu opublikowanym przez gazetę "O Estado do Sao Paulo".

Przypomnijmy, że 28 listopada rozbił się czarterowy samolot z 77 osobami na pokładzie. Lecieli nim piłkarze i członkowie sztabu Chapecoense. Jedynie sześć osób cudem uniknęło śmierci.

tagi: Chapecoense
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: