SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Dziki ZRUJNOWAŁY klub z A klasy. Drużyna nie ma gdzie grać

Dziki ZRUJNOWAŁY klub z A klasy. Drużyna nie ma gdzie grać

28.09.2016, godz. 12:41
Sparta Nowa Wieś
foto: Twitter

Dramat grającej w klasie A Sparty Nowa Wieś. Klub z powiatu kłobuckiego stanął nad przepaścią po tym jak w nocy po jego boisku buszowały dziki. Zwierzęta kompletnie zryły plac gry, który niedawno był remontowany i nie wiadomo co dalej będzie z drużyną. Obecnie nie ma ona gdzie grać.

Ogrom zniszczeń jest powalający. W nocy boisko Sparty Nowa Wieś było spowite mgłą i nikt nie spodziewał się, że na murawie dzieje się coś złego. W poniedziałek nad ranem widok zrytej ziemi wywołał rozpacz jednego z działaczy. Na boisku widać było odciski dzików i jasnym stało się przez co zielony, równy dywan stał się nagle klepiskiem z wielkimi dziurami, jak gdyby nad obiektem przeszedł tajfun.

– Nasza świetnie przygotowana murawa do rozgrywek w A-klasie jest tak poszarpana, jakby się ktoś granatami bawił. Wręcz niemożliwe jest to, że takie spustoszenie mogły zrobić dziki - poinformowały władze klubu na łamach "Dziennika Zachodniego". W lipcu Sparta hucznie świętowała awans do klasy A i wielu oczekiwało, że za rok piłkarze z Nowej Wsi znajdą się jeszcze wyżej. Teraz klub stanął nad przepaścią, ponieważ nie ma gdzie grać i niewykluczone, że wycofa się z rozgrywek.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: