Sport piłka nożna piłka nożna Euro U-21: Hiszpania w cuglach wygrała grupę B. Portugalia za burtą!

Euro U-21: Hiszpania w cuglach wygrała grupę B. Portugalia za burtą!

23.06.2017, godz. 22:39
Renato Sanches, Portugalia

Kolejne rozstrzygnięcia na Euro U-21. W piątek ostatnią kolejkę fazy grupowej rozegrały drużyny grupy B. Jeszcze przed jej startem jasnym było, że z pierwszego miejsca do półfinału awansuje Hiszpania. Za plecami "La Furia Roja" znaleźli się Portugalczycy. Oni do końca bili się o jak najwyższe zwycięstwo z Macedonią, dające im nadzieję na promocję z drugiego miejsca. Celu nie zrealizowali i wciąż szansę na półfinał mają Słowacy.

W poprzedniej kolejce grupy B Euro U-21 doszło do hitowego starcia Hiszpanii i Portugalii. Wygrała je pierwsza z tych reprezentacji, która uznawana jest za głównego faworyta do końcowego triumfu w młodzieżowych ME. Co więcej, "La Furia Roja" nie pozostawili rywalom zza swojej zachodniej granicy żadnych złudzeń, a wynik 3:1 mówił sam za siebie. To zwycięstwo sprawiło, że przed ostatnią kolejką Hiszpanie mieli pewny awans do półfinału, a Portugalczycy musieli walczyć o jak najwyższe zwycięstwo nad Macedonią, by uzyskać promocję z drugiego miejsca.

Hiszpania - Serbia

Mająca już pewny awans do najlepszej czwórki Euro U-21 Hiszpania, w piątek zagrała w eksperymentalnym ustawieniu. Szansę dostali zawodnicy, którzy w poprzednich meczach grali mniej lub wcale. Ich postawa w rywalizacji z Serbami pokazała jednak jak wielki potencjał drzemie w ekipie "La Furia Roja". Nie pozostawili żadnych złudzeń przeciwnikom i choć wygrali tylko 1:0, to ich triumf nie był zagrożony. Z kompletem punktów zespół z Półwyspu Iberyjskiego wygrał grupę B i czeka na decydujące spotkania.

Hiszpania - Serbia 1:0 (1:0)
Bramka: Denis Suarez 36
Żółte kartki: Merino - Jovanović
Czerwona kartka: Djurdjević (41., za dwie żółte)
Hiszpania: Lopez - Odriozola, Gonzalez, Merino, Gaya - Soler, Hernandez, Suarez - Williams, Mayoral Moya, Oyarzabal
Serbia: Manojlović - Filipović, Jovanović, Veljković, Antonov - Lukić (87. Plavsić), Maksimović, Gacinović - Radonjić (71. Ristić), Djurdjević, Żivković

Portugalia - Macedonia

Portugalczycy do swojego ostatniego grupowego spotkania na młodzieżowych ME przystąpili z nożem na gardle. Po poniedziałkowej wygranej Słowacji nad Szwecją 3:0, musieli oni wysoko rozprawić się z Macedonią. Zaczęło się zgodnie z planem - w drugiej minucie wynik otworzył Edgar Ie. Dwadzieścia minut później było już 2:0 dla faworytów. Na ich nieszczęście, jeszcze przed przerwą, gola kontaktowego strzelił Enis Bardhi. Na drugą część spotkania Portugalia wyszła niezwykle zmotywowana i już po dwunastu minutach podwyższyła na 3:1. W tym momencie potrzebowała już tylko bramki do awansu. Na dziesięć minut przed końcem nadziała się jednak na kontrę i kompletnie rozbita nie umiała już wykrzesać z siebie nic więcej poza kolejnym trafieniem Brumy. Po trzech meczach jeden z faworytów Euro U-21 odpadł więc z rywalizacji.

Portugalia - Macedonia 4:2 (2:1)
Bramka: Edgar Ie 2, Bruma 22, 90, Daniel Podence 57 - Enis Bardhi 40, Kire Markoski 80
Żółte kartki: Pacienca - Babunski, Musliu, Siskovski, Murati
Czerwona kartka: Jota (90., za faul)
Portugalia: Varela - Cancelo, Edgar Ie, Figueiredo, Rebocho (18. Rodrigues) - Neves, Sanches (55. Horta) - Medeiros, Podence (70. Jota), Bruma - Paciencia
Macedonia: Siskovski - Popzlatanov, Zajkov, Bejtulai, Murati - Babunski (74. Markoski), Bardhi, Nikolov - Gjorgjev, Radeski (28. Musliu), Angelov (57. Elmas)

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora