Sport piłka nożna piłka nożna Euro U-21: Kosmiczna Hiszpania zdemolowała Macedonię

Euro U-21: Kosmiczna Hiszpania zdemolowała Macedonię

17.06.2017, godz. 22:48
Marco Asensio, reprezentacja Hiszpanii, Hiszpania, Euro U-21
10. Marco Asensio foto: EAST NEWS

Reprezentacja Hiszpanii potwierdziła spekulacje wielu ekspertów, którzy stawiali ją w gronie faworytów do zgarnięcia tytułu mistrzów Europy do lat 21. Już w swoim pierwszym meczu wbiła rywalom z Macedonii pięć goli i był to najniższy wymiar kary, jaki mogła zaserwować swoim równieśnikom. Same bramki były zaś nieprzeciętnej urody.

Strzelanie rozpoczął Saul Niguez. Już w 10. minucie złożył się do uderzenia przewrotką i choć trafił w środek bramki, to zrobił to na tyle mocno, że nie poradził sobie z tym uderzeniem macedoński bramkarz. Sześć minut później było 2:0. Lewą nogą zza pola karnego przymierzył Marco Asensio, a kibice zgromadzeni na stadionie w Gdyni zawyli z zachwytu, kiedy piłka z impetem wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą podwyższył Gerard Deulofeu, który wykorzystał rzut karny.

W drugiej odsłonie meczu hiszpańscy piłkarze dorzuciili dwa trafienia. Autorami obu bramek był wspominany już Asensio. Zawodnik Realu w 54. minucie raz jeszcze pokazał, że lewą nogą potrafi uderzyć jak mało kto. W 72. minucie ponownie uderzył nie do obrony, sprawiając, że jego lewa noga będzie się śniła po nocach bramkarzowi reprezentacji Macedonii.

Hiszpanie gładko ograli Macedonię 5:0 i udowodnili, że są jednym z głównym pretendentów do tytułu. Dzięki temu wynikowi obejmują prowadzenie w grupie B. W poprzednim meczu Portugalia wygrała z Serbią 2:0.

Hiszpania – Macedonia 5:0 (3:0)

Bramki: Saul Niguez 10, Marco Asensio 16, 54, 72, Gerard Deulofeu 35 (k)

Żółte kartki: Jorge Mere

Hiszpania: Arrizabalaga – Bellerin, Mere, Vallejo, Gaya – Deulofeu (63. Ceballos), Llorente, Suarez, Niguez, Asensio (81. Oyarzabal)– Ramirez (74. Williams)

Macedonia: Aleksovski – Bejtulai, Zajkov, Velkoski, Demiri – Radeski, Nikolov, Bardhi, Babunski (76. Kostadinov), Markoski (46. Gjorgjev) – Angelov (46. Elmas)