SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Euro U-21: Miliony Niemców śledziły finał. Wynik lepszy niż podczas Ligi Mistrzów

Euro U-21: Miliony Niemców śledziły finał. Wynik lepszy niż podczas Ligi Mistrzów

01.07.2017, godz. 16:58
Reprezentacja Niemiec podczas treningu, Niemcy, Euro U-21
Reprezentacja Niemiec przed finałem Euro U-21 była w świetnych humorach foto: CYFRA SPORT

W piątek 30 czerwca zakończyło się Euro U-21, które organizowane było w Polsce. W finałowym spotkaniu, rozegranym w Krakowie, reprezentacja Niemiec pokonała młodych Hiszpanów 1:0. Sukces swoich piłkarzy przed telewizorami obserwowała rzesza fanów za naszą zachodnią granicą. Okazuje się, że mniejszym zainteresowaniem cieszył się w Niemczech nawet finał Ligi Mistrzów!

W piątek w Krakowie mieliśmy sporo emocji. Faworytami finału Euro U-21 byli Hiszpanie. "La Furia Roja" szli jak burza przez turniej organizowany w kraju nad Wisłą. W półfinale pokonali pewnie Włochów 3:1 i eksperci w ciemnio stawiali na młodych zawodników z Półwyspu Iberyjskiego. Niemcy nie zamierzali jednak poddać się bez walki. Nasi zachodni sąsiedzi przyzwyczaili już do tego, że potrafią grać wielkie mecze o najważniejsze trofea. Nie inaczej było w piątek. Reprezentacja Niemiec zagrała bardzo wyrachowanie i nie pozwoliła rywalom rozwinąć skrzydeł. O końcowym triumfie zadecydował gol Mitchella Weisera z 40. minuty.

Euro U-21: Niemcy znaleźli sposób na Hiszpanię

Po ostatnim gwizdku w obozie zwycięzców zapanowała olbrzymia radość. Ciężko się temu dziwić, w końcu okazało się, że za naszą zachodnią granicą mają następców największych gwiazd. Wystarczy dodać, że dziewięciu kolejnych piłkarzy do lat 21 nie mogło wystąpić w młodzieżowych ME, ponieważ biorą udział w Pucharze Konfederacji. W próbie generalnej przed przyszłorocznym mundialem podopieczni Joachima Loewa również zagrają w decydującym spotkaniu. W niedzielę o trofeum zmierzą się z Chile.

Radość z piątkowego sukcesu kadry U-21 zapanowała również w domach w kraju triumfatorów. Finałowe spotkanie w Grodzie Kraka obserwowała niespotykana liczba kibiców piłki nożnej. Przed telewizorami w Niemczech zasiadło bowiem ponad 8,7 miliona widzów. To liczba zaskakująca tym bardziej, że prawie o milion większa niż śledzących finał Ligi Mistrzów. Rywalizację Realu Madryt z Juventusem Turyn za naszą zachodnią granicą oglądało 7,8 miliona futbolowych fanów.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: