SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Euro U-21: Minuty Bellerina pomogą ofiarom pożaru w Londynie. Przekaże tysiące funtów!

Euro U-21: Minuty Bellerina pomogą ofiarom pożaru w Londynie. Przekaże tysiące funtów!

01.07.2017, godz. 11:32
Hector Bellein, Euro U-21, Hiszpania
Hector Bellein, Euro U-21, Hiszpania foto: EAST NEWS

Przed turniejem Euro U-21 gwiazdor Arsenalu i reprezentacji Hiszpanii Hector Bellerin obiecał, że za każdą minutę spędzoną na boisku podczas turnieju w Polsce, wpłaci 50 funtów na wsparcie ofiar pożaru budynku Grenfeel Tower w Londynie. Obrońca nie zamierza wycofywać się ze swojej obietnicy. Łącznie zapłaci blisko 86 tysięcy złotych!

Piłkarze nie narzekają na zarobki, ale nie wszyscy potrafią część z nich przekazać na szczyty cel. Hector Bellerin nie jest jednak obojętny na cierpienie. Z własnej, nieprzymuszonej woli ogłosił, że za każdą rozegraną minutę na Euro U-21 zapłaci 50 funtów. Ktoś mógłby pomyśleć, że cały turniej przesiedzi na ławce, dlatego jest taki hojny, ale nic z tych rzeczy.

Zobacz: Prezydent UEFA pochwalił polskę za organizację Euro U-21

Na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Polsce Bellerin był podstawowym obrońcą reprezentacji Hiszpanii, która doszła do wielkiego finału. Mecz o tytuł przegrała z Niemcami (0:1). Boczny defensor Arsenalu łącznie rozegrał na Euro U-21 360 minut. To oznacza, że przekaże aż 18 tysięcy funtów (w przybliżeniu 86 tysięcy złotych), aby pomóc ofiarom tragicznego pożaru budynku w Londynie. Piękny gest!

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: