SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Euro U-21: Polscy kibice stanęli na wysokości zadania. Świetna frekwencja

Euro U-21: Polscy kibice stanęli na wysokości zadania. Świetna frekwencja

27.06.2017, godz. 08:38
Kibice przed meczem Polska - Słowacja na Euro U-21
Kibice pod stadionem w Lublinie przed meczem Polska - Słowacja na Euro U-21. foto: zdjęcia własne

Turniej Euro U-21 w Polsce okazał się ogromnym sukcesem. Choć młodzi piłkarze, prowadzeni przez Marcina Dornę, nie zaimponowali na boisku, odpadając po trzech spotkaniach fazy grupowej, to kibice znad Wisły nie zawiedli. Po raz kolejny mamy dowód na to, że fani w naszym kraju są spragnieni futboli na odpowiednim poziomie. Tłumnie śledzili zmagania z wysokości trybun, co pokazują statystyki.

Turniej Euro U-21 skończył się dla polskich piłkarzy boleśnie. Biało-czerwoni do ostatniej kolejki fazy grupowej mieli szanse na awans do półfinału. Musieli jednak pewnie pokonać Anglię, postrzeganą jako jednego z faworytów całej imprezy. "Synowie Albionu" brutalnie sprowadzili na ziemię "Orzełki" i wygrali z gospodarzami aż 3:0, nie pozostawiając żadnych złudzeń. Podopieczni Marcina Dorny z zaledwie jednym punktem zakończyli grupowe zmagania na ostatnim miejscu. Oprócz Wyspiarzy przed biało-czerwonymi znaleźli się również reprezentacji Słowacji i Szwecji. Na szczęście ze znacznie lepszej strony pokazali się polscy kibice, którzy po raz kolejny nie zawiedli i tłumnie odwiedzali stadiony podczas rozgrywek grupowych.

Euro U-21: Wyniki, terminarz i tabele. Kto zagra w półfinałach?

Dotychczas na trybunach zasiadło aż 203 707 kibiców. To wynik lepszy niż podczas wszystkich spotkań poprzednich turniejów tej rangi, organizowanych między innymi w Czechach. Średnia frekwencja wyniosła 11 317 widzów na mecz. Należy jednak wspomnieć, że to jeszcze nie koniec emocji związanych z Euro U-21. Do końca turnieju zostały 3 spotkania - 2 półfinały i finał. Najwięcej fanów dotąd śledziło zmagania w Lublinie. Na meczu Polska - Słowacja na trybunach zasiadło 14 911 obserwujących, a kilka dni później podczas rywalizacji biało-czerwonych z młodymi Szwedami miejsca na trybunach zajęło 14 651 kibiców.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: