Sport piłka nożna piłka nożna Euro U-21: Portugalia lepsza od Serbii. Magiczne zagranie gwiazdy Bayernu

Euro U-21: Portugalia lepsza od Serbii. Magiczne zagranie gwiazdy Bayernu

17.06.2017, godz. 19:45
Renato Sanches, reprezentacja Portugalii, Portugalia, Euro U-21
2. Renato Sanches foto: EAST NEWS

W pierwszym meczu grupy B młodzieżowych mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce Portugalia pokonała Serbię 2:0. Młodsi następcy mistrzów Europy z 2016 roku najpierw wykorzystali błąd serbskiego bramkarza, a w końcówce popisali się widowiskową akcją i polski turniej rozpoczęli od wygranej.

Wynik nie do końca odzwierciedlał umiejętności piłkarskie, które widzieliśmy na boisku. Serbia postawiła naprawdę trudne warunki Portugalczykom, ale w tym dniu szczęście nie było po ich stronie. W pierwszej połowie naiwnie stracili gola. Nie wykazał się bramkarz Vanja Milinković-Savić, który dobrze znany jest polskim kibicom z występów w Lechii Gdańsk. Golkiper wypluł niegroźne dośrodkowanie wprost pod nogi Goncalo Guedesa, który z łatwością zdobył gola.

Po przerwie Serbowie rzucili się do odrabiania strat. Na ich nieszczęście razili nieskutecznością. Stworzyli kilka dogodnych sytuacji, ale żadnej z nich nie potrafili zamienić na zdobycz bramkową. Sam Marko Grujić powinien dwa razy umieścić piłkę w siatce i odwrócić losy spotkania. Zamiast wyrównania, mieliśmy podwyższenie wyniku. Na dwie minuty przed końcem wirtuozerskim zagraniem popisał się Renato Sanches. Piłkarz Bayernu obsłużył Bruno Fernandesa, który ustalił wynik meczu na 2:0.

Portugalia – Serbia 2:0 (1:0)

Bramki: Goncalo Guedes 37, Bruno Fernandes 88

Żółte kartki: Marko Grujić, Mijat Gacinović, Nemanja Antonov, Milan Gajić – Ruben Semedo, Bruma, Bruno Fernandes

Portugalia: Varela – Cancelo, Edgar, Semedo, Rodrigues – Carvalho (59. Sanches), Neves, Fernandes – Guedes, Podence (68. Medeiros), Jota (46. Bruma)

Serbia: Milinković-Savić – Gajić, Jovanović, Veljković, Antonov – Zivković, Grujić (68. Radonjić), Maksimović, Gacinović – Djurdjević (74. Ozegović), Cavrić (46. Plavsić)

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora