SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Euro U-21. Prezydent UEFA chwali Polskę: Organizacja była fantastyczna!

Euro U-21. Prezydent UEFA chwali Polskę: Organizacja była fantastyczna!

01.07.2017, godz. 10:26
Aleksander Ceferin - prezydent UEFA
Aleksander Ceferin - prezydent UEFA foto: EAST NEWS

Polska stanęła na wysokości zadania i zorganizowała wspaniałe młodzieżowe mistrzostwa Europy! Kibice mogli podziwiać znakomitych piłkarzy na pięknych stadionach, nie było żadnych przejawów agresji, a turniej przebił nawet zainteresowanie Pucharem Konfederacji! Prezydent UEFA Aleksander Ceferin mówił, że Euro U-21 było wielkim sukcesem.

Euro U-21 było rozgrywane w Polsce, na stadionach w sześciu miastach: Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Gdyni, Tychach i Krakowie. Piłkarze, sztaby szkoleniowe, a także delegaci UEFA nie mieli żadnych zastrzeżeń co do organizacji zawodów. Wszyscy byli zachwyceni znakomitym przygotowaniem obiektów, a także wielkim zainteresowaniem ze strony polskiej publiczności, która kibicowała nie tylko biało-czerwonym.

Zobacz: Najlepszy strzelec i piłkarz Euro U-21

- To nie jest zwykła dyplomacja z mojej strony - to był fantastyczny turniej. Zarówno jakość piłkarska, jak i organizacja, były na najwyższym poziomie. Widać, że futbol w Polsce jest pasją dla wielu. Było widać też pełne stadiony. W Europie więcej ludzi śledziło ten turniej, niż Puchar Konfederacji. To wielki sukces - mówił dla telewizji Polsat Sport prezydent UEFA Aleksander Ceferin.

My możemy tylko żałować, że nie popisała się nasza reprezentacja, która zakończyła zmagania grupowe na ostatnim miejscu, z jednym punktem po trzech meczach. Młodzieżowymi mistrzami Europy zostali Niemcy, którzy pokonali w finale Hiszpanię 1:0.

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: