SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Euro U-21: Saul Niguez wprowadził Hiszpanów do finału! Włosi nie dali rady

Euro U-21: Saul Niguez wprowadził Hiszpanów do finału! Włosi nie dali rady

27.06.2017, godz. 22:50
Saul Niguez, Euro U-21, reprezentacja Hiszpanii
Saul Niguez, reprezentant Hiszpanii na Euro U-21 foto: EAST NEWS

Hat-trick Saula Nigueza sprawił, że Hiszpanie pokonali dobrze zorganizowanych i ambitnych Włochów 3:1. Po pierwszej zaciętej połowie, w drugiej doszło do rozstrzygnięcia losów półfinału. Włosi najpierw stracili bramkę, później zawodnika, ale i tak zdołali się podnieść. Na ich nieszczęście świetnie dysponowany był Saul, który nie pozwolił, by finał wymknął się Hiszpanii z rąk.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek. Włosi zagrali świetnie taktycznie i skutecznie zminimalizowali siłę rażenia hiszpańskiej ofensywy. Faworyci z Półwyspu Iberyjskiego stworzyli zaledwie jedną groźną okazję bramkową. Wzdłuż bramki dograł Gerard Deulofeu, nie przeciął piłki Gianluigi Donnarumma i w ostatniej chwili na rzut rożny wybił ją Mattia Caldara. Gdyby nie on gola zdobyłby zapewne Marco Asensio.

Reprezentanci Italii zagrali w pierwszej części o wiele lepiej od rywali. Wysoko atakowali przy rozegraniu piłkarzy, byli blisko siebie i nie pozwalali hiszpańskim gwiazdom na zbyt wiele. Sami kilkukrotnie mogli pokonać Kepę Arrizabalagę. Już w pierwszych minutach próbował Federico Chiesa, później blisko było po rzucie rożnym i zgraniu Davide Calabrii, a najbliższy zdobycia bramki był Andrea Petagna. Przejął on piłkę w polu karnym i uderzył mocno na bramkę, ale czujność zachował bramkarz Hiszpanii.

Po przerwie Hiszpanie złapali właściwy rytm i szybko udokumentowali swoją dobrą grę. Dani Ceballos wypatrzył Saula Nigueza, ten przyjął piłkę i bez zastanowienia uderzył nie do obrony. Po chwili położenie Włochów stało się jeszcze trudniejsze. Drugą żółtą kartkę zarobił Roberto Gagliardini i jego drużyna musiała sobie radzić w dziesiątkę. To wydarzenie najwyraźniej uśpiło Hiszpanów, bo w 62. minucie dali rozpędzić się Federico Bernardeschiemu, a Włoch uderzył zza pola karnego i po rykoszecie umieścił piłkę w siatce. Szybko sprawy w swoje ręce wziął lider hiszpańskiej drużyny – Saul Niguez. Gracz Atletico przymierzył lewą nogą z 25 metrów i zdobył przepiękną bramkę na 2:1. W 74. minucie było już po meczu. Asensio ruszył lewym skrzydłem, wyprzedził obrońcę i wycofał piłkę w polu karnym. Dokładnie wiedział, że tam nadciąga Saul Niguez. Ten nie zwykł się mylić w takich sytuacjach i na kwadrans przed końcowym gwizdkiem ustrzelił hat-tricka.

Włosi już się nie podnieśli i przegrali półfinał mistrzostw Europy 1:3. Trzeba zaznaczyć, że dla Hiszpanii nie była to łatwa przeprawa. W pierwszej części twarde warunki postawili rywale, w drugiej geniuszem błysnęły indywidualności: przede wszystkim Saul Niguez, ale także Dani Ceballos i ostatecznie w piątkowym finale przeciwko Niemcom zagra właśnie reprezentacja Hiszpanii.

Hiszpania - Włochy 3:1 (0:0)

Bramki: Saul Niguez 53, 65, 74 - Federico Bernardeschi 62

Żółte kartki: Marco Benassi, Davide Calabria, Alberto Cerri

Czerwona kartka: Roberto Gagliardini 58 (za dwie żółte)

Hiszpania: Kepa - Bellerin, Mere, Vallejo, Jonny - Ceballos (88. Oyarzabal), Llorente, Niguez - Deulofeu (83. Suarez), Sandro (78. Williams), Asensio

Włochy: Donnarumma - Calabria, Rugani, Caldara, Barreca - Benassi (87. Garritano), Gagliardini, Pellegrini, Chiesa (61. Locatelli) - Petagna (73. Cerri), Bernardeschi

False 3268 False 1 2017-06-27 20:45:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora