Sport piłka nożna piłka nożna Euro U-21: Słowacja nie utrzymała prowadzenia. Anglia lepsza w Kielcach!

Euro U-21: Słowacja nie utrzymała prowadzenia. Anglia lepsza w Kielcach!

19.06.2017, godz. 19:58
Mecz Słowacja - Anglia na Euro U-21
Mecz Słowacja - Anglia na Euro U-21 foto: EAST NEWS

Słowacja w pierwszym meczu z Polską przegrywała 0:1, ale potrafiła się podnieść i ostatecznie wygrać 2:1. W spotkaniu z Anglią nasi pogromcy również mieli podobny scenariusz, tyle że tym razem w odwrotną stronę. To Słowacy jako pierwsi objęli prowadzenie, ale nie zdołali zdobyć choćby jednego punktu. Angielskie gwiazdy wreszcie pokazały, na co je stać i odniosły pierwszy triumf na młodzieżowych ME.

Rewelacyjni Słowacy chcieli mieć komplet punktów po dwóch meczach. To by sprawiło, że byliby pewni awansu do fazy pucharowej Euro U-21, nawet z drugiego miejsca. Z grup wychodzą trzy najlepsze ekipy oraz jedna z drugiej lokaty (z największą liczbą punktów). Drugi mecz turnieju rozpoczęli znakomicie. Pokazali to, co w spotkaniu z Polską, czyli znakomitą technikę i grę na wysokim tempie. Ich ofensywna postawa została wynagrodzona w 23. minucie, gdy na 1:0 trafił Martin Chrien. Jednak po tym trafieniu Słowacy stanęli.

Do gry natomiast zabrali się Anglicy, w drugiej połowie. Kluczowa była zmiana w przerwie. Na boisku pojawił się Jacob Murphy i odmienił oblicze swojej ekipy. Już w 50. minucie był zamieszany w bramkę wyrównującą. Napędzał akcje drużyny, a ta potrafiła to wykorzystać. "Synowie Albionu" wyprowadzili zabójczą kontrę w 61. minucie. Zawodnik Southampton Nathan Redmond znakomicie opanował dokładne podanie, wszedł w pole karne i uderzył w długi róg, nie dając szans bramkarzowi.

Słowacy walczyli, ale nie potrafili odrobić start. Po dwóch spotkaniach mają trzy punkty. Anglia ma cztery "oczka" i jest liderem grupy A. O 20:45 mecz Polska - Szwecja.

Słowacja - Anglia 1:2 (1:0)
Bramki: Martin Chrien 23 - Alfie Mawson 50, Nathan Redmond 61

Słowacja: Chovan – Valjent, Ninaj, Skriniar, Mazáň – Rusnak, Bero, Lobotka, Chrien (67. Benes), Mihalík (74. Haraslin) – Zrelak (67. Safranko

Anglia: Pickford – Holgate (46. Jacob Murphy), Chambers, Mawson, Chilwell – Ward-Prowse (C), Chalobah, L. Baker – Swift (80. Gray), T. Abraham (89. Woodrow), Redmond.