Sport piłka nożna piłka nożna Euro U-21: Wielkie emocje w Bydgoszczy. Serbia na remis z Macedonią

Euro U-21: Wielkie emocje w Bydgoszczy. Serbia na remis z Macedonią

20.06.2017, godz. 19:41
Serbia - Macedonia

Przebudzenie Macedończyków w drugiej części meczu nie wystarczyło im do zwycięstwa. Skazywana na pożarcie drużyna dała strzelić sobie bramkę w samej końcówce i w meczu z Serbią musiała zadowolić się remisem. Wynik 2:2 nie satysfakcjonował żadnej ze stron, ale z przebiegu gry był rezultatem sprawiedliwym.

W pierwszej połowie macedoński zespół prawie nie istniał. To Serbowie panowali na boisku. Stworzyli mnóstwo sytuacji bramkowych, ale odzywały się demony z pierwszego ich przetarcia z Portugalią. Serbscy piłkarze razili nieskutecznością. Jedynego gola zdobyli w 24. minucie. Większość zawodników zgromadzonych w polu karnym Igora Aleksovskiego czekała, czy arbiter odgwizda rzut karny, a tymczasem najwięcej przytomności umysłu zachował Mijat Gacinović i było 1:0. Macedonia prawie nie zagroziła bramce Vanji Milinkovicia-Savicia. Młody bramkarz musiał interweniować tylko raz. Z łatwością poradził sobie ze strzałem z daleka.

Po przerwie zobaczyliśmy już innych macedońskich piłkarzy. Te same nazwiska, ale grających w zupełnie inny sposób. Pokazali charakter i ambicję. Dążyli do zmiany wyniku i udało im się to w 64. minucie gry. Arbiter uznał, że jeden z Serbów zagrał ręką we własnym polu karnym i podyktował jedenastkę. Bez większych kłopotów na gola zamienił ją Enis Bardhi. Już ten rezultat był sporą niespodzianką, a zdziwienie w Bydgoszczy zapanowało jeszcze większe w 82. minucie. Fantastyczną akcją i przepięknym strzałem popisał się Nikola Gjorgjev, który nie dał żadnych szans Saviciowi i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Do szczęścia zabrakło kilku minut. Tuż przed upływem regulaminowego czasu dogranie ze stałego fragmentu wykorzystał Uros Djurdjević, doprowadzając do remisu. W doliczonym czasie piłka obiła jeszcze słupek macedońskiej bramki i to Serbowie mogli mówić o pechu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2. Przed Serbami i Macedończykami mecze pożegnalne. Ci pierwsi zmierzą się z Hiszpanią, drudzy z Portugalią.

Serbia - Macedonia 2:2 (1:0)

Bramki: Mijat Gacinović 24, Uros Djurdjević 90 - Enis Bardhi 64 (k), Nikola Gjorgjev 82

Żółte kartki: Marko Grujić, Srdan Plavsić - Kire Markoski, Elif Elmas

Serbia: Milinković-Savić - Gajić (46. Filipović), Jovanović, Veljković, Antonov (77. Ożegović) - Żivković, Grujić (52. Ristić), Maksimović, Gacinović - Djurdjević, Plavsić

Macedonia: Aleksovski - Murati, Zajkov, Velkoski, Demiri - Radeski (86. Pivkovski), Nikolov, Bardhi, Babunski (58. Elmas), Markoski - Avramoski (46. Gjorgjev)

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora