Sport piłka nożna piłka nożna Euro U-21: Włosi pokonali Niemców "wygodnym" wynikiem. Wiemy kto zagra w półfinałach

24.06.2017, godz. 22:46
Mecz Niemcy - Dania na Euro U-21
Mecz Niemcy - Dania na Euro U-21 foto: EAST NEWS

Włosi pokonali Niemców po bramce Federico Bernardeschiego 1:0. Taki wynik zapewnił awans do półfinału obu tym drużynom, bo w innym meczu grupy C Czesi przegrali z Duńczykami 2:4. Piłkarze z Italii zajęli pierwsze miejsce w tabeli i zagrają w półfinale. Niemcy uplasowali się na drugiej pozycji i mają lepszy bilans bramkowy niż Słowacy i Portugalczycy, co daje im przepsutkę do strefy medalowej.

Niewiele działo się pod obiema bramkami w pierwszej połowie. Mimo to zarówno Niemcy, jak i Włosi strzelili w niej po bramce. Z tą różnicą, że niemieckiego trafienia sędzia nie uznał, przy włoskim nie miał żadnych zastrzeżeń. W 6. minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do bramki skierował Niklas Stark, ale arbiter uznał, że strzelec znajdował się na pozycji spalonej. Powtórki pokazały, że była to decyzja kontrowersyjna. W 30. minucie sędzia po strzale Federico Bernardeschiego wskazał na środek boiska, uznając bramkę. Akcję rozpoczęła nieodpowiedzialna strata Mahmouda Dahouda i agresywny odbiór Włochów. Po chwili Bernardeschi był już sam na sam z bramkarzem i pakował piłkę do siatki.

Po 45 minutach Włosi prowadzili 1:0 i byli w półfinale dzięki korzystnemu wynikowi w meczu Czechy – Dania. W tym momencie w strefie medalowej znajdowali się także Niemcy, którzy powinni awansować z drugiego miejsca. Kolejny stracony gol mógł jednak niemieckich piłkarzy z turnieju wyrzucić.

To było widać w drugiej połowie, w której Niemcy grali bardzo nerwowo. Tylko raz zatrudnili Gianluigiego Donnarummę. Niemiecki bramkarz Julian Pollersbeck miał za to sporo pracy i kilka razy uratował swój zespół. Wynik 1:0 satysfakcjonował jednak obie strony i kiedy piłkarze dowiedzieli się, że Czesi przegrywają z Duńczykami postanowili nie robić sobie krzywdy. Ostatnie minuty to bezcelowe podawanie sobie piłki. Od 80. minuty bodajże nie zobaczyliśmy już strzału na bramkę.

Taki rezultat sprawił, że do Anglii i Hiszpanii dołączyli Włosi i Niemcy. Ta czwórka zagra o finał Euro U-21. Z turniejem pożegnały się natomiast Słowacja i Portugalia, mimo że zajęły drugie miejsca w swoich grupach.

Włochy - Niemcy 1:0 (1:0)

Bramki: Federico Bernardeschi 30

Żółte kartki: Domenico Berardi, Federico Chiesa, Federico Bernardeschi, Andrea Conti - Marc-Oliver Kempf, Maximilian Arnold, Yannick Gerhardt

Włochy: Donnarumma - Conti, Rugani, Caldara, Barreca - Chiesa (78. Petagna), Gagliardini, Pellegrini, Benassi - Bernardeschi, Berardi (86. Locatelli)

Niemcy: Pollersbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Weiser (76. Amiri), Dahoud (73. Jung), Arnold, Meyer (67. Philipp), Gnabry - Selke

False 3264 False 1 2017-06-24 20:30:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora