Sport piłka nożna piłka nożna Euro U-21: Wspaniałe widowisko w Tychach. Czesi niespodziewanie pokonali Włochów!

21.06.2017, godz. 19:51
Michal Travnik cieszy się z gola na 1:0 w meczu Czechy - Włochy, Euro U-21
Michal Travnik w środę otworzył wynik. Ostatecznie Czesi pokonali Włochów 3:1 foto: EAST NEWS

Mecz Czechy - Włochy na Euro U-21, który odbył się w środę, był prawdziwą piłkarską ucztą! Oba zespoły nawet przez moment się nie oszczędzały i dawały z siebie wszystko, grajac o komplet punktów. Faworytami byli "Azzurrini", ale takie turnieje uwielbiają niespodzianki, co się również potwierdziło. Po zwycięstwie 3:1 to Czesi są w lepszej sytuacji przed ostatnią kolejką grupy C.

Mecz Czechy - Włochy był dla naszych południowych sąsiadów spotkaniem o wszystko na Euro U-21. W pierwszej swojej rywalizacji przegrali oni z Niemcami 0:2 i wiedzieli, że aby marzyć o awansie do półfinału młodzieżowych ME, to muszą pokonać zespół z południa Europy. Włosi nie zamierzali jednak ułatwiać zadania. Doskonale zdawali sobie bowiem sprawę z tego, że strata punktów, przy ewentualnym zwycięstwie Niemców z Danią wieczorem, może mieć opłakane skutki.

W spotkanie lepiej weszli Czesi. To oni po dwudziestu czterech minutach objęli prowadzenie na stadionie w Tychach. Wynik otworzył Michal Travnik, który sprytnym strzałem pokonał Gianluigiego Donnarummę. Później on i jego koledzy mieli jeszcze kilka okazji, by trafić po raz drugi do włoskiej siatki, ale za każdym razem czegoś brakowało. Po przerwie warunki zaczęli dyktować rywale naszych południowych sąsiadów. Włochy raz po raz szarżowały na bramkę Lukasa Zimy. Długo jednak nie przynosiło to rezultatu. Dopiero dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu 1:1 doprowadził Domenico Berardi.

Ostatni fragment meczu to była wręcz poezja! Obie ekipy rzuciły się do huraganowych ataków i emocji było co nie miara. Wydawało się, że Włosi będą uskrzydleni doprowadzeniem do wyrównania i przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ku zaskoczeniu wszystkich, to jednak Czesi dwukrotnie trafili jeszcze do siatki Donnarummy, a uderzenie na 3:1, autorstwa Michaela Luftnera, udekorowała to wspaniałe spotkanie. Jedna z największych niespodzianek turnieju Euro U-21 stała się faktem i przed ostatnią kolejką Czesi mają wcale niemałe szanse na awans do najlepszej czwórki. Po dwóch kolejkach są na drugim miejscu, przed Włochami.

Czechy - Włochy 3:1 (1:0)
Bramki: Michal Travnik 21, Marek Havlik 79, Michael Luftner 85 - Domenico Berardi 70

Żółte kartki: Hubinek, Havlik - Berardi, Cataldi, Conti, Cerri

Czechy: Zima - Havel, Luftner, Simić, Holzer - Soucek, Hubinek (77. Chory) - Jankto, Travnik, Hasek (66. Havlik) - Schick (83. Sacek)

Włochy: Donnarumma - Conti, Ferrari, Rugani, Calabria - Grassi (54. Chiesa), Cataldi (83. Cerri), Pellegrini - Berardi, Petagna, Bernardeschi (75. Gagliardini)

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora