SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Ewa Pajor z zawodowym kontraktem. Medyk Konin z szansą na KOSMICZNĄ kasę

Ewa Pajor z zawodowym kontraktem. Medyk Konin z szansą na KOSMICZNĄ kasę

20.02.2015, godz. 11:05
Ewa Pajor, piłka nożna kobiet
Ewa Pajor foto: Eastnews

Ewa Pajor dała wyraz swojej lojalności dla Medyka Konin. Gwiazda polskiej ligi oraz reprezentacji podpisała zawodowy kontrakt z mistrzyniami naszego kraju. Dzięki temu klub otrzyma ekwiwalent za wyszkolenie przy ewentualnym transferze 18-latki. Mowa tutaj o pieniądzach, które przewyższają roczną dotację z budżetu miasta!

Pajor latem ma przenieść się do VfL Wolfsburg. Niemiecki klub to absolutny gigant w kobiecej piłce. Wystarczy wspomnieć, że wygrał on dwie poprzednie edycje Ligi Mistrzów. Zawodniczka Medyka była dla niego łatwym kąskiem, ponieważ 3 grudnia ubiegłego roku, po ukończeniu przez nią 18. roku życia, wygasł jej dotychczasowy kontrakt z mistrzyniami Polski. Mistrzyni Europy U17 z 2013 roku zachowała się jednak lojalnie w stosunku do obecnego klubu i podpisała z nim profesjonalną umowę.

Ewa Pajor w najlepszej drużynie świata! Wielki transfer w lipcu

Gdyby tego nie zrobiła, za ewentualny transfer Medyk nie dostałby nawet grosza. Teraz Wolfsburg będzie musiał zapłacić mistrzowi Polski ekwiwalent za wyszkolenie zawodniczki. Według rozeznania kwota ta może wynosić około 160 tysięcy euro. To kosmiczne pieniądze, zważając na fakt, że miasto Konin rocznie przekazuje „Medyczkom” jedynie 490 tysięcy złotych.

Trener Roman Jaszczak zaznaczył, że krok Pajor znaczy wiele dla klubu, ponieważ może pomóc mu w bieżącym funkcjonowaniu i wzmocnieniu drużyny na kilku pozycjach. Jednocześnie szkoleniowiec dodał, że 18-latka ma taki talent, że wolałby ją mieć wciąż u siebie, ale nie będzie trzymał jej na siłę w Koninie.

Po zdobyciu mistrzostwa Europy U17 w 2013 roku, Ewa Pajor została wybrana najlepszą zawodniczką tej kategorii wiekowej na Starym Kontynencie. W Ekstralidze, mimo młodego wieku, rozegrała już 49 meczów, w których zdobyła 52 gole. W reprezentacji A wystąpiła dotąd 15 razy, a na listę strzelców wpisywała się czternastokrotnie.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: