SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna FC Porto oskarża Benfikę o korupcję! "Sędziowie byli na służbie"

FC Porto oskarża Benfikę o korupcję! "Sędziowie byli na służbie"

28.06.2017, godz. 15:10
Ljubomir Fejsa, Benfica Lizbona
foto: EAST NEWS

Dyrektor ds. komunikacji FC Porto Francisco Marques oskarżył Benfikę Lizbona o dopuszczenie się praktyk korupcyjnych. W telewizyjnym wywiadzie zapewniał, że dotarł do maili, które jednoznacznie wskazują, że stołeczny klub współpracował z sędziami i płacił im za korzystne dla nich decyzje.

- Są sędziowie, którzy byli na służbie Benfiki. Nie ma co do tego złudzeń. Istniał system korupcji na korzyść tego klubu. Są dowody. To nie jest wymyślone przez nas - powiedział pracownik FC Porto, największego rywala Benfiki.

Zapewniał on, że dotarł do e-maili, które udowadniają największą aferę korupcyjną w Portugalii. Marques miał dotrzeć do korespondencji pomiędzy pracownikiem klubowej telewizji, a byłym sędzią.  W nich miały znajdować się nazwiska czterech sędziów, którzy rzekomo pozostawali na usługach aktualnego mistrza Portugalii. Arbitrzy podobno przyjmowali pieniądze za korzystne dla Benfiki decyzje na boisku. Działo się to w latach 2014-2017.

O wszystkim miał wiedzieć prezydent klubu z Estadio Da Luz, Luis Filipe Vieira. Ten sam człowiek, według Marquesa, wydał 170 tysięcy euro na usługi czarowników. Magowie mieli także pomagać w boiskowych zmaganiach "Orłom".

To największy skandal korupcyjny w historii portugalskiej piłki. Będę ujawniał wszystkie kompromitujące informacje. Najbardziej przerażające fakty wyjdą dopiero na jaw - przekonywał Marques.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: