SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna FIFA odwraca się od Europy. Mundial za dziesięć lat poza Starym Kontynentem

FIFA odwraca się od Europy. Mundial za dziesięć lat poza Starym Kontynentem

14.10.2016, godz. 17:52
Gianni Infantino
Gianni Infantino foto: AP

FIFA postanowiła, że mistrzostwa świata w 2026 roku odbędą się znowu poza Europą. Choć na Starym Kontynencie mieszka chyba największy odsetek fanów futbolu, to jeśli za dziesięć lat będą chcieli oni obejrzeć najlepsze reprezentacje świata, to znowu udadzą się w długą podróż za Ocean.

Informację o planach FIFA przekazał członek Rady światowej federacji futbolu Sunil Gulati. Według niego mistrzostwa świata 2026 odbędą się poza Europą i Azją. Unia piłkarska nie chce bowiem, by mundial był zawłaszczony przez określone kontynenty i zamierza przenieść najważniejszy turniej na kontynent, na którym będzie go brakowało. Po imprezach w Rosji i Katarze mistrzostwa świata za dekadę zorganizują najpewniej Stany Zjednoczone.

Amerykanie chcieli zorganizować już turniej za sześć lat, ale ich oferta przegrała ze złożoną przez katarskich szejków. Najgroźniejszymi konkurentami Stanów Zjednoczonych mają być Kanada i Meksyk. Wydaje się więc niemal pewnym, że mistrzostwa świata 2026 odbędą się w Ameryce Północnej. Co ciekawe, może to być turniej przełomowy. Gianni Infantino i inni działacze FIFA mają w styczniu podjąć decyzję czy mundial za dziesięć lat zostanie rozszerzony do aż czterdziestu ośmiu zespołów.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: