SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna FIFA wybrała 10 najpiękniejszych bramek. Zobacz nominowanych do Nagrody Puskasa [WIDEO]

FIFA wybrała 10 najpiękniejszych bramek. Zobacz nominowanych do Nagrody Puskasa [WIDEO]

22.11.2016, godz. 12:45
Leo Messi, Neymar, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

Jak pod koniec każdego roku FIFA zaprezentowała nominacje do Nagrody Puskasa. W styczniu na gali zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu na najładniejszego gola mijającego roku. Wśród nominowanych, tradycyjnie już, są wielkie gwiazdy, jak i zawodnicy kompletnie anonimowi. Łączy ich jedno - strzelili gola, który poruszył miliony na całym świecie. Zobaczcie te piękne trafienia!

Nagroda Puskasa to chyba jedno z najbardziej kontrowersyjnych wyróżnień jakie istnieją. Każdego roku po opublikowaniu przez FIFA nominowanych do wyróżnienia portale prześcigają się w tworzeniu swoich list. Nie inaczej jest tym razem. Choć trafienia wybrane przez światową federację są wyjątkowej urody, to wydaje się, że można znaleźć jeszcze ładniejsze. Tym bardziej, że kapituła nominuje nie tylko wielkie gwiazdy, lecz także piłkarzy, o których na co dzień głośno się nie mówi.

W tym roku także obok Lionela Messiego czy Neymara pojawili się anonimowi dla przeciętnego kibica Simon Skrabb, Faiz Subri czy Jonath Marlone. Wśród kandydatów jest także trafienie autorstwa kobiety - Daniuski Rodriguez. Ostatecznego zwycięzcę plebiscytu organizowanego od 2009 roku poznamy w styczniu na gali FIFA.

Gole nominowane do Nagrody Puskasa za rok 2016:

Mario Gaspar

Hlompho Kekana

Saul Ninguez

Hal Robson-Kanu

Jonath Marlone

Daniuska Rodriguez

Lionel Messi

Neymar

Simon Skrabb

Faiz Subri

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: