SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Francesco Totti wśród wielkich. Prezydent UEFA docenił Włocha

Francesco Totti wśród wielkich. Prezydent UEFA docenił Włocha

02.06.2017, godz. 10:13
Francesco Totti, AS Roma
foto: EAST NEWS

Francesco Totti wraz z końcem sezonu postanowił odejść po ćwierć wieku z AS Roma został doceniony nie tylko przez kolegów z zespołu czy kibiców. Wkład w rozwój futbolu zauważyli także działacze UEFA. Prezydent tej organizacji Aleksander Ceferin postanowił, że 40-latek otrzyma z jego rąk nagrodę. Dotychczas takiego zaszczytu dostąpiło zaledwie szesnastu piłkarzy.

Francesco Totti w AS Roma występował przez dwadzieścia pięć lat. Co ciekawe, jest jedynym piłkarzem na świecie, który został odwzorowany we wszystkich częściach kultowej gry wideo FIFA. Nic więc dziwnego, że jego pożegnanie z klubem, któremu zawdzięcza wszystko, było wyjątkowe. Włoch nie szczędził łez. Płakali także kibice i jego koledzy z drużyny. Później doświadczony zawodnik wyprawił przyjęcie dla reszty członków zespołu.

Po kilku dniach pojawiła się informacja, że 40-latek wcale nie zakończy przygody z futbolem. Według mediów bardzo możliwe jest to, że przeniesie się do Stanów Zjednoczonych. Informacja ta nie znalazła jednak jeszcze oficjalnego potwierdzenia. Pewne jest za to, że w sierpniu w Monako Totti otrzyma nagrodę prezydenta UEFA 2017. Mistrz świata z 2006 roku zostanie tym samym siedemnastym w historii zawodnikiem, wyróżnionym w ten sposób. Dotychczas nagrodę otrzymali między innymi Paolo Maldini, Franz Beckenbauer czy Johan Cruyff. W ostatnich dwóch latach UEFA nie przyznała jej nikomu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: