SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Franciszek Smuda wraca do trenerki? Może znowu prowadzić legendarny klub

Franciszek Smuda wraca do trenerki? Może znowu prowadzić legendarny klub

14.11.2016, godz. 17:33
Franciszek Smuda
Franciszek Smuda foto: CYFRASPORT

Franciszek Smuda od 2015 roku pozostaje bez pracy. Były selekcjoner reprezentacji Polski, którą prowadził podczas mistrzostw Europy 2012, został wtedy zwolniony z Wisły Kraków. Teraz może wrócić do swojego ukochanego zajęcia. O jego zatrudnieniu myśli bowiem legendarny polski klub, który obecnie występuje zaledwie w trzeciej lidze.

Franciszek Smuda może poprowadzić Widzewa Łódź. Taką informację podała tamtejsza "Gazeta Wyborcza". Były selekcjoner reprezentacji Polski trenował już ten legendarny klub w latach dziewięćdziesiątych. Wówczas wprowadził nawet łodzian do Ligi Mistrzów. Teraz obie strony bardzo potrzebują wsparcia. Trener od 2015 roku pozostaje bez pracy, gdy został zwolniony z Wisły Kraków. Widzew właśnie rozstał się z Marcinem Płuską, który nie był w stanie nawiązać walki o awans do drugiej ligi.

Łodzianie jeszcze niedawno grali w Ekstraklasie. Nie potrafili jednak wyjść z problemów finansowych i po degradacji obecnie występują w trzeciej lidze. To czwarty poziom rozgrywkowy nad Wisłą. Władze klubu planowały szybki powrót do ogólnopolskiej piłki, ale na razie do liderującego rywala zza miedzy - ŁKS-u - Widzew traci aż dziewięć punktów. Czy to Smuda wcieli się w rolę strażaka? Okaże się zapewne w ciągu kilku dni.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: