SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Franck Ribery ZWARIOWAŁ. Zaatakował swojego rodaka!

Franck Ribery ZWARIOWAŁ. Zaatakował swojego rodaka!

13.10.2016, godz. 11:46
Franck Ribery nie leci na Mundial!
Franck Ribery nie leci na Mundial! foto: AP

Franck Ribery najlepsze lata kariery ma już dawno za sobą. 33-letni pomocnik Bayernu Monachium obecnie więcej czasu spędza u lekarzy niż na boisku. Tym bardziej dziwią jego słowa, dotyczące Antoine'a Griezmanna, który jest jednym z faworytów do zdobycia Złotej Piłki za bieżący rok.

Franck Ribery przez kilka lat stanowił o sile Bayernu Monachium i reprezentacji Francji. Teraz jednak na boisku pojawia się rzadko, a jego kariera zmierza nieuchronnie ku końcowi. 33-latek nie może pogodzić się ze spadkiem formy i postanowił zaatakować swojego rodaka, będącego na topie. Antoine Griezmann ma za sobą świetny sezon i jest jednym z faworytów do wygrania Złotej Piłki za bieżący rok. Nie może pogodzić się z tym Ribery, który uważa, że na takie wyróżnienie dla młodego zawodnika byłoby zbyt wcześnie.

- On wykonał dobrą pracę w ostatnim sezonie. Ale piłkarz musi cały czas udowadniać swoją klasę światową. Ludzie szybko potrafią okrzyknąć kogoś najlepszym, by za chwilę mieć go za najgorszego. Według mnie powinien pograć dziesięć, dwanaście lub piętnaście lat na takim poziomie, żeby wygrać Złotą Piłkę. Wtedy mógłbym mu pogratulować - powiedział Ribery dziennikowi "Bild". Jesteśmy ciekawi co na to wszystko powiedzieliby Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo. Oni piętnaście lat temu dopiero pokazywali się szerszej publiczności, więc też nie zasługują na wyróżnienie. Grają zbyt krótko...

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: