SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Gdańsk gospodarzem Superpucharu Europy? Walka trwa

Gdańsk gospodarzem Superpucharu Europy? Walka trwa

08.06.2017, godz. 11:13
Energa Stadion w Gdańsku
Energa Stadion w Gdańsku to zdaniem wielu najładniejszy obiekt piłkarski w Polsce. Na Pomorzu chcą, by gościł najlepszych piłkarzy w Europie foto: CYFRA SPORT

Stadion Energa w Gdańsku uchodzi za najładniejszy ze wszystkich, które powstały w Polsce przed mistrzostwami Europy 2012. Na Pomorzu grała już reprezentacja Polski, Lechia Gdańsk mierzyła się z Juventusem Turyn, występowały gwiazdy światowego formatu. W Gdańsku chcą jednak coraz więcej. Miasto wciąż ubiega się o organizację Superpucharu Europy i ma na ten mecz spore szanse.

UEFA jest już na końcowym etapie poszukiwań gospodarzy finałów europejskich rozgrywek w roku 2019. Oprócz Ligi Mistrzów i Ligi Europy do wzięcia pozostaje spotkanie o Superpuchar Europy (rywalizacja zwycięzcy LM z triumfatorem LE). Wśród chętnych na organizację tego meczu jest wciąż Gdańsk. Wiadomo, że nie odbędzie się on w Warszawie, ponieważ UEFA skreśliła już kandydaturę PGE Narodowego. O organizację miasto na Pomorzu powalczy więc z Tiraną, Tuluża, Hajfą, Astaną, Belfastem i Stambułem. Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona 21 września.

Do 2012 roku spotkanie do Superpuchar Europy rozgrywane było w Monako. Później UEFA postanowiła, że mecz odbędzie się co roku w innym miejscu. Dotychczas o trofeum grano w Pradze, Cardiff, Tbilisi i Trondheim. W 2017 roku spotkanie Realu Madryt z Manchesterem United odbędzie się w Macedonii, w Skopje. W przyszłym roku gospodarzem będzie stadion w Tallinie. Obiekt w Estonii mieści niewiele ponad 10 tysięcy widzów.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: