SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Gergo Lovrencsics miał mnóstwo szczęścia. Upadł na boisko nieprzytomny i... [WIDEO]

Gergo Lovrencsics miał mnóstwo szczęścia. Upadł na boisko nieprzytomny i... [WIDEO]

01.06.2017, godz. 09:30
Gergo Lovrencsics
Gergo Lovrencsics foto: Super Express

Gergo Lovrencsics jeszcze nie tak dawno był idolem kibiców Lecha Poznań. Przebojowy pomocnik dawał "Kolejorzowi" mnóstwo jakości w ataku. Obecnie gra w swojej ojczyźnie w barwach Ferencvarosu. W trakcie finału Pucharu Węgier doszło do bardzo poważnie wyglądającego starcia z jego udziałem. Po jednym z ataków rywala Lovrencsics upadł bezwładnie na murawę i stracił przytomność.

Finał Pucharu Węgier odbywał się w środę, a Ferencvaros mierzył się z Vasas. W dziewięćdziesiątej minucie gry na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Piłkarze do samego końca walczyli o każdą piłkę. To zaangażowanie zdrowiem przypłacił Gergo Lovrencsics. Były piłkarz Lecha Poznań został zaatakowany w walce o górną piłkę od tyłu. Przeciwnik trafił pomocnika w głowę, a ten bezwładnie upadł na murawę. Pozostali zawodnicy widząc co się dzieje, zalali się łzami. Na szczęście opuszczający na noszach boisko Lovrencsics był już przytomny i pomachał wiwatującym na jego cześć kibicom.

Pozytywne informacje napłynęły także ze szpitala, do którego natychmiast pomocnik trafił. Węgierskie media podały, że lekarze określają stan byłej gwiazdy "Kolejorza" na stabilny, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. - W tamtej chwili futbol zszedł na drugi plan. Wszyscy baliśmy się, kiedy Gergo leżał nieruchomo na boisku. Dostał potężny cios w głowę, ma złamany nos. Możemy mówić o nieszczęśliwym wypadku - powiedział trener Ferencvarosu Thomas Doll. Zespół Gergo Lovrencsicsa ostatecznie pokonał Vasas po rzutach karnych i uniósł do góry trofeum.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: