SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Giganci polują na młodzieńca wartego 190 milionów. Monaco chce zaskarżyć ich do FIFA!

Giganci polują na młodzieńca wartego 190 milionów. Monaco chce zaskarżyć ich do FIFA!

21.07.2017, godz. 12:13
Kylian Mbappe, AS Monaco
foto: EAST NEWS

Kylian Mbappe to bez dwóch zdań największy wygrany poprzedniego sezonu. Francuz zwrócił na siebie oczy całego świata, a nad jego kupnem zastanawiają się najwięksi giganci: Manchester City, Real Madryt i PSG. AS Monaco wyceniło młodziana na 190 milionów euro, ale żadnej oferty przyjąć nie chce, a nawet zastanawia się nad złożeniem skargi na wymienione kluby. Te, według Francuzów, postępują nieregulaminowo.

Cały piłkarski świat zachwycił się 18-letnim Kylianem Mbappe, kiedy zobaczył, co Francuz wyczynia na boisku. Ofensywny gracz przebojem wdarł się do składu AS Monaco, z którym sięgnął po tytuł mistrza Francji. Mbappe nie tylko stał się silnym punktem drużyny, ale również wielokrotnie w pojedynkę wygrywał dla niej mecze. Popisywał się fantastycznymi akcjami, znakomicie dogrywał partnerom, a także sam wykonywał egzekucje. Zadebiutował również w dorosłej reprezentacji Francji, gdzie selekcjoner Dider Deschamps rozważnie wdrażał go w kadrowe zmagania.

Po Francuza zgłosiły się największe europejskie potęgi. Oferowały ponad 100 milionów euro, ale Monaco wyceniło piłkarza na zdecydowanie więcej, niż dawały Real, Manchester City, czy PSG. "Marca" poinformowała, że Francuzi życzą sobie za Mbappe 190 milionów euro! Choć nawet za taką kwotę niechętnie pozbędą się 18-letniej rewelacji. Na oficjalnej stronie klubu z Księstwa Monaco pojawiło się oświadczenie, że "ważne europejskie kluby podejmowały rozmowy z Kylianem Mbappe bez ich zgody".

To zaś sprzeczne jest z przepisami Ligue 1, a także kodeksem FIFA, mówiącym o transferach zawodników. Paragrafy mówią, że przed rozpoczęciem rozmów z zawodnikiem i jego agentami, należy uzyskać zgodę klubu owego piłkarza. Działacze Monaco rozważają złożenie skargi do władz ligi francuskiej oraz FIFA.

Neymar jednak opuści Barcelonę?

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: