SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Górnik Zabrze - GKS Katowice NA ŻYWO w TV i STREAM ONLINE LIVE. Gdzie obejrzeć?

Górnik Zabrze - GKS Katowice NA ŻYWO w TV i STREAM ONLINE LIVE. Gdzie obejrzeć?

16.05.2017, godz. 20:14
Górnik Zabrze, kibice
foto: CYFRA SPORT

Górnik Zabrze - GKS Katowice NA ŻYWO. Gdzie transmisja TV i STREAM ONLINE? Hitem 31. kolejki Nice I ligi są śląskie derby. Górnik Zabrze podejmuje GKS Katowice. Obie drużyny wciąż liczą się walce o awans do Ekstraklasy. Kto będzie górą w prestiżowym klasyku? Zobacz, gdzie obejrzeć starcie Górnik - GKS i o której godzinie zaczyna się ten mecz.

Już tylko cztery kolejki zostały do końca rozgrywek Nice I ligi. Walka o awans do Ekstraklasy zapowiada się pasonująco. Sandecja Nowy Sącz ma 7 punktów przewagi i teoretycznie już dziś może przypieczętować awans. "Górale" podejmują Znicz Pruszków. Za ich plecami jest straszyny ścisk. Aż osiem zespołów liczy się w walce o awans. Wśród nich są Górnik Zabrze i GKS Katowice. Gospodarze dzisiejszego klasyku mają 46 punktów i zajmują 9. miejsce. Katowiczanie z 50 punktami są na 3. pozycji. Obie drużyny powalczą o zwycięstwo, bo remis nic im nie daje. Spotkanie zapowiada się zatem pasjonująco. W nieco wyższej formie wydają się być piłkarze Gónika, którzy ostatnio wygrywali pewnie i wysoko. Najbardziej niebezpiecznym zawodnikiem gospodarzy z Zabrza jest Igor Angulo, który w ostatnich dwóch spotkaniach strzelił aż sześć goli! Kto wygra śląskie derby i przybliży się do upragnionego awansu do Ekstraklasy?

Górnik Zabrze ostatni raz w Ekstraklasie grał w sezonie 2015/2016. Dużo dłużej na awans do krajowej elity czeka GKS Katowice. Ostatni raz klub z Bukowej walczył w Ekstraklasie w sezonie 2004/2005. Jesienią w starciu tych dwóch drużyn był remis 1:1. Mecz Górnik Zabrze - GKS Katowice zostanie rozegrany we wtorek (16 maja) o godzinie 20.30. Transmisja w Polsacie Sport.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: