SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Henrik Larsson obronił syna przed atakiem wściekłych kibiców [WIDEO]

Henrik Larsson obronił syna przed atakiem wściekłych kibiców [WIDEO]

21.11.2016, godz. 09:32
Henrik Larsson
foto: EAST NEWS

Henrik Larsson nie przeżywa ostatnio najlepszego czasu. Legendarny szwedzki piłkarz jest trenerem Helsingborgs IF, ale w weekend jego dalsza praca w tym klubie stanęła pod znakiem zapytania. Wszystko przez to, że drużyna przegrała baraże o utrzymanie i spadła do drugiej ligi. Wściekli kibice chcieli pobić syna szkoleniowca, ale w ostatniej chwili trenerowi udało się obronić swoje dziecko.

Ciężko wytłumaczyć co w ostatnim czasie stało się z Helsingborgs IF. Siedmiokrotny mistrz Szwecji ostatni raz po tytuł sięgnął pięć lat temu. Od tego czasu drużyna staczała się po równi pochyłej. W weekend nastąpiła kulminacja upadku. W barażach o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej Helsingborgs przegrali z Halmstad w dwumeczu i po raz pierwszy od dwudziestu trzech lat spadli do drugiej ligi.

Po przegranej na własnym stadionie 1:2 kibice drużyny prowadzonej przez Henrika Larssona byli wściekli. Fani sforsowali ogrodzenie i wbiegli na murawę. Kilku z nich ruszyło w stronę strzelca gola, syna szkoleniowca - Jordana. 19-latek o mały włos nie został znokautowany przez dobrze zbudowanych kibiców. W ostatniej chwili w obronie swojego dziecka stanęła ikona szwedzkiej piłki i tylko to zapobiegło tragedii. Do Henrika szybko dołączył ochroniarz i sytuacja szybko uspokoiła się, choć niesmak pozostał.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: