SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna piłka nożna Hiszpania ma nowego selekcjonera. Julen Lopetegui ma odmłodzić zespół

Hiszpania ma nowego selekcjonera. Julen Lopetegui ma odmłodzić zespół

21.07.2016, godz. 16:01
Julen Lopetegui, reprezentacja Hiszpanii
foto: EAST NEWS

Hiszpańska federacja przedstawiła następcę Vicente del Bosque na stanowisku selekcjonera reprezentacji. Nowym trenerem został Julen Lopetegui, który nigdy wcześniej nie pracował z żadną kadrą. Jego praca klubowa również nie powala na kolana. Szefowie hiszpańskiego futbolu postawili jednak na człowieka, który jak nikt może odmłodzić drużynę narodową.

Po nieudanym Euro 2016 stało się jasnym, że reprezentacja Hiszpanii potrzebuje świeżej krwi. Przebudowę drużyny federacja zaczęła od selekcjonera. Vicente del Bosque zastąpił 49-letnie Julen Lopetegui. To właśnie on ma wprowadzić do zespołu świeżą krew, a szefowie wiedzą, że ten człowiek może to zrobić jak nikt inny. Nowy selekcjoner w przeszłości pracował z młodzieżowymi kadrami i odnosił z nimi wiele sukcesów. "La Furia Roja" może przejść więc teraz zdrową rewolucję.

Lopetegui do tej pory nie prowadził żadnej reprezentacji. Co więcej, jedynym wartym wspomnienia klubem, w którym rządził, było FC Porto. W Portugalii pracował od 2014 roku. Jako zawodnik zagrał raz w reprezentacji mistrzów świata z 2010 roku i najlepszej drużyny Europy 2012 roku.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: