SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Irlandzkie piłkarki poniżone? Musiały przebierać się w publicznej toalecie!

Irlandzkie piłkarki poniżone? Musiały przebierać się w publicznej toalecie!

04.04.2017, godz. 17:09
Irlandia, flaga Irlandii
foto: EAST NEWS

Piłkarki reprezentacji Irlandii ogłosiły we wtorek, że zaczynają strajk przeciwko złemu traktowaniu ich przez władze tamtejszej federacji. Nie wiadomo w związku z tym czy odbędzie się poniedziałkowe spotkanie wyspiarek ze Słowacją. Zarzuty jakie wytoczyły działaczom są naprawdę poważne!

We wtorek dwanaście piłkarek reprezentacji Irlandii zwołało konferencję prasową w Dublinie. Na spotkaniu z mediami poinformowały, że rozpoczynają strajk. Wszystko przez zachowanie władz tamtejszej federacji, które zdaniem zawodniczek nie robią nic, by wspierać kobiecą piłkę nożną. - Doszło do tego, że musiałyśmy przebierać się w publicznych toaletach, gdy jechałyśmy na mecze - grzmiała napastniczka Aine O'Gorman.

Wraz z piłkarkami na konferencji pojawił się Stuart Gilhooly z Irlandzkiego Związku Piłkarzy. Organizacja ta skupia się na ochronie zawodników i zawodniczek w tym wyspiarskim kraju. Mężczyzna również nie może zrozumieć zachowania działaczy. - One są traktowane jak obywatelki piątej kategorii. Brud na butach federacji - mówił. Niewykluczone, że w zaistniałej sytuacji zaplanowany na 10 kwietnia mecz Irlandek ze Słowaczkami nie odbędzie się. - Jest taka możliwość. Musimy jednak pamiętać, że dziewczyny chcą grać i odmówienie wyjścia na boisko będzie ostatecznością - wyjaśnił Gilhooly.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: