SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Jerzy Dudek przekazał koszulkę na szczytny cel

Jerzy Dudek przekazał koszulkę na szczytny cel

21.05.2017, godz. 16:39
Jerzy Dudek
Jerzy Dudek foto: Super Express

Wprawdzie bramkarz Jerzy Dudek już zakończył piłkarską karierę, ale uczestniczy w pokazowych meczach. Ostatnio zagrał w spotkaniu z udziałem byłych gwiazd Liverpoolu i Realu Madryt. Koszulkę z tego wydarzenia przekazał na szczytny cel. Pieniądze z licytacji pomogą chorej osobie, która zbiera fundusze na dalsze leczenie i wyjazd do kliniki w Meksyku.

Jerzy Dudek był gwiazdą Liverpolu i reprezentacji Polski. W 2005 roku nasz bramkarz został bohaterem "The Reds" w finale Ligi Mistrzów z AC Milan. To dzięki jego interwencjom w konkursie rzutów karnych trofeum za wygranie Champions League przypadło angielskiemu klubowi. Pod koniec marca Dudek zagrał w meczu, w którym legendy Liverpoolu zmierzyły się z byłymi asami Realu Madryt. I właśnie koszulkę z tego spotkania przekazał na licytację. To cenna pamiątka, bo koszulka zawiera autografy Dudka, a także innych bohaterów pokazowego meczu. Podpisały się na niej takie legendy hiszpańskiego klubu, jak Emilio Butragueno, Fernando Morientes czy Michel Salgado.

Teraz każdy może wziąć udział w licytacji na allegro, która zakończy się w sobotę 3 czerwca. Cel jest szczytny, bo pieniądze wspomogą panią Edytę Wojciechowską-Malke, która od dwóch lat zmaga się z przewlekłą białaczką szpikową i chorobą Leśniowskiego-Crohna. Jest szansa na wyleczenie, które będzie miało miejsce w klinice w Meksyku. Zachęcamy do licytacji. Link do aukcji TUTAJ

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: