SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Józef Wojciechowski nie może pogodzić się z porażką. Poskarżył się na maszynki

Józef Wojciechowski nie może pogodzić się z porażką. Poskarżył się na maszynki

14.11.2016, godz. 15:58
Wybory PZPN 2016, Józef Wojciechowski
Józef Wojciechowski foto: Tomasz Radzik/Super Express

Józef Wojciechowski chciał zostac prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, jednak niedawno przegrał walkę o fotel ze Zbigniewem Bońkiem. Biznesmen od początku mówił, że nie podoba mu się sposób wyboru sternika rodzimego futbolu, ale delegaci nie podzielili jego zdania. Wojna charyzmatycznego kandydata z maszynkami trwa jednak dalej, a cała historia przypomina już nieśmieszną i przydługawą komedię.

Józef Wojciechowski był w październiku jedynym rywalem Zbigniewa Bońka w walce o fotel prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Charyzmatyczny biznesmen opuścił jednak salę przed ostatecznym głosowaniem. Powód? Nie podobała mu się formuła wyborów. Jego zdaniem delegatom nie zagwarantowano anonimowości i wielu z nich oddało głosy na "Zibiego" w obawie przed utratą stanowisk. - Skonsultuję z prawnikami czy nie będziemy zaskarżać wyników wyborów przez elektroniczne głosowanie - mówił Wojciechowski.

Okazało się, że nie żartował. Zbigniew Boniek poinformował na Twitterze, że jego kontrkandydat z ekipą złożyli pismo z zażaleniem na przebieg ostatniego zjazdu PZPN. "A jednak, napisali skargę na <>. Zawsze wiedziałem, że są słabi, ale że śmieszni... Przegrać trzeba umieć - napisał Boniek na portalu społecznościowym.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: