Sport piłka nożna piłka nożna Kamerun wygrał Puchar Narodów Afryki! Gol w samej końcówce zaważył o tytule

Kamerun wygrał Puchar Narodów Afryki! Gol w samej końcówce zaważył o tytule

06.02.2017, godz. 07:24
Egipt - Kamerun
Egipt - Kamerun foto: EAST NEWS

Reprezentacja Kamerunu pokonała w finale Egipt 2:1 i wygrała Puchar Narodów Afryki 2017! Piłkarze z Kraju Faraonów mogą mieć pretensje tylko do siebie. Zbyt pewnie poczuli się po pierwszej połowie. Pozwolili rywalom na odrobienie strat, a w końcówce trzech obrońców nie potrafiło upilnować jednego napastnika.

Egipt był stawiany w roli faworyta i w pierwszej połowie finału Pucharu Narodów Afryki udowodnił, że nie był to przypadek. Piłkarze Hectora Cupera robili swoje, a ich dobra gra została wynagrodzona w 22. minucie. Wtedy pięknie uderzył gracz Arsenalu, Mohamed Elneny. Zupełnie zmylił bramkarza i strzałem w krótki róg, pod poprzeczkę, dał swojej ekipie prowadzenie.

To prowadzenie Egipt zaprzepaścił w drugiej odsłonie finału. Kamerun w 60. minucie doprowadził do wyrównania, a tuż przed doliczonym czasem gry zdobył zwycięskiego gola. Vincent Aboubakar wykorzystał ogromną nieporadność rywali. Trzech obrońców Egiptu nie potrafiło zatrzymać Kameruńczyka i w dość komiczny sposób zaprzepaścili swoją szansę na triumf w Pucharze Narodów Afryki.

Kamerun wygrał te rozgrywki po raz piąty w swojej historii.

Egipt - Kamerun 1:2 (1:0)
Bramki: Elneny 22 - N'Koulou 60, Aboubakar 89

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora