SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Kamil Glik może spać spokojnie. Nie będzie rewolucji w AS Monaco

Kamil Glik może spać spokojnie. Nie będzie rewolucji w AS Monaco

08.06.2017, godz. 12:40
Leonardo Jardim, AS Monaco
Leonardo Jardim, trener AS Monaco foto: EAST NEWS

Miniony sezon był dla AS Monaco niezwykle udany. Zespół z Księstwa, prowadzony przez Leonardo Jardima, dotarł do półfinału Ligi Mistrzów i zwyciężył we francuskiej Ligue 1, wyprzedzając naszpikowane gwiazdami Paris Saint-Germain. Nie może więc dziwić fakt, że działacze postawili sobie za cel przedłużyć umowę ze szkoleniowcem. Z tego zadania wywiązali się bez zarzutu i Portugalczyk do 2020 poprowadzi Monaco.

Leonardo Jardim doprowadził AS Monaco do największego sukcesu od 17 lat. To wtedy po raz ostatni ekipa z Księstwa świętowała mistrzostwo Francji. Jego zespół w minionych rozgrywkach spisywał się wyśmienicie i zasłużenie wzniósł trofeum do góry. Oprócz tego podopieczni Portugalczyka dotarli do półfinału Ligi Mistrzów. Choć w ostatnich dniach mówiło się, że Jardim odejdzie do Chin, to udowodnił on swoją lojalność i przedłużył kontrakt w Monako o kolejne trzy lata. - Jestem przekonany, że nasza przyszłość rysuje się w jasnych kolorach. Będziemy kontynuować pracę z taką samą ambicją i pasją, które napędzały nas od początku - powiedział Leonardo Jardim po podpisaniu nowej umowy.

Wśród zasług szkoleniowca wymienia się nie tylko sukcesy drużynowe, lecz także odkrycie wielkiego talentu Kyliana Mbappe. 18-latek został ustawiony przez pracującego od 2014 roku w Monako trenera obok doświadczonego Radamela Falcao. Obaj stworzyli zabójczy duet. W 38 kolejkach Ligue 1 strzelili łącznie 107 goli! O Mbappe biją się już wielcy europejskiego futbolu. Mówi się, że Manchester City i Real Madryt są w stanie zapłacić za utalentowanego gracza aż 130 milionów euro.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: