SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna piłka nożna Katar nie chce alkoholu na MŚ 2022. FIFA stoczy kolejną walkę o piwo?

Katar nie chce alkoholu na MŚ 2022. FIFA stoczy kolejną walkę o piwo?

11.11.2016, godz. 09:40
Czechy – imprezy dla piwoszy
foto: Materiały prasowe

Zła wiadomość dla kibiców z Europy, którzy nie wyobrażają sobie oglądania meczów swojej drużyny bez piwa! Katar, organizator mistrzostw świata 2022, stara się o zablokowanie możliwości sprzedaży alkoholu na stadionach. Wszystko przez religię, która nie przyzwala na spożywanie napojów wyskokowych. FIFA już raz stoczyła wojnę o piwo na wielkiej imprezie i ją wygrała. Czy teraz międzynarodową federację czeka kolejna?

Na problem sprzedaży alkoholu na stadionach mistrzostw świata 2022 zwrócił uwagę sekretarz generalny katarskiego komitetu organizacyjnego Hassan al-Thawadi. W jego opinii świat powinien uszanować obyczaje panujące w kulturze Arabów i islamistów. Przyjezdni powinni przestrzegać zasad tamtejszej religii, a jedną z nich jest abstynencja. - Jestem przeciwnikiem dostępności napojów procentowych na obiektach i w ich otoczeniu. Takie stanowisko przedstawia cały komitet organizacyjny - wyjaśnił sekretarz.

W Katarze alkohol można kupić jedynie w części hoteli. Na potrzeby mundialu organizatorzy deklarują, że stworzą specjalną strefę, w której będzie można spożyć napoje wyskokowe. Nie znajdzie się ona jednak w pobliżu któregoś ze stadionów. FIFA z pewnością rozpocznie niedługo negocjacje z organizatorami. Nie jest tajemnicą, że browary wykładają ogromne pieniądze w ramach umów sponsorskich. Już Brazylijczycy chcieli zabronić sprzedaży piwa na obiektach w trakcie swojego mundialu, ale wtedy argumenty międzynarodowej federacji przekonały ludzi decyzyjnych i strony doszły do porozumienia.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: