SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Katar nie chce alkoholu na MŚ 2022. FIFA stoczy kolejną walkę o piwo?

Katar nie chce alkoholu na MŚ 2022. FIFA stoczy kolejną walkę o piwo?

11.11.2016, godz. 09:40
Czechy – imprezy dla piwoszy
foto: Materiały prasowe

Zła wiadomość dla kibiców z Europy, którzy nie wyobrażają sobie oglądania meczów swojej drużyny bez piwa! Katar, organizator mistrzostw świata 2022, stara się o zablokowanie możliwości sprzedaży alkoholu na stadionach. Wszystko przez religię, która nie przyzwala na spożywanie napojów wyskokowych. FIFA już raz stoczyła wojnę o piwo na wielkiej imprezie i ją wygrała. Czy teraz międzynarodową federację czeka kolejna?

Na problem sprzedaży alkoholu na stadionach mistrzostw świata 2022 zwrócił uwagę sekretarz generalny katarskiego komitetu organizacyjnego Hassan al-Thawadi. W jego opinii świat powinien uszanować obyczaje panujące w kulturze Arabów i islamistów. Przyjezdni powinni przestrzegać zasad tamtejszej religii, a jedną z nich jest abstynencja. - Jestem przeciwnikiem dostępności napojów procentowych na obiektach i w ich otoczeniu. Takie stanowisko przedstawia cały komitet organizacyjny - wyjaśnił sekretarz.

W Katarze alkohol można kupić jedynie w części hoteli. Na potrzeby mundialu organizatorzy deklarują, że stworzą specjalną strefę, w której będzie można spożyć napoje wyskokowe. Nie znajdzie się ona jednak w pobliżu któregoś ze stadionów. FIFA z pewnością rozpocznie niedługo negocjacje z organizatorami. Nie jest tajemnicą, że browary wykładają ogromne pieniądze w ramach umów sponsorskich. Już Brazylijczycy chcieli zabronić sprzedaży piwa na obiektach w trakcie swojego mundialu, ale wtedy argumenty międzynarodowej federacji przekonały ludzi decyzyjnych i strony doszły do porozumienia.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: