SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Katar oskarżony o wspieranie terroryzmu! Problemy przed MŚ 2022

Katar oskarżony o wspieranie terroryzmu! Problemy przed MŚ 2022

06.06.2017, godz. 13:39
FIFA
FIFA foto: EAST NEWS

Sytuacja polityczna w Katarze jest mocno skomplikowana. To ma spore znaczenie dla FIFA, która w 2022 roku organizuje tam mistrzostwa świata. Katar został oskarżony o wspieranie terroryzmu. Pięć państw arabskich zerwało z tym krajem stosunki dyplomatyczne. Jak na to zareagowała światowa federacja piłkarska? Na razie nie chciała szerzej komentować sprawy i omawiać przyszłości mundialu.

Organizacja mistrzostw świata w Katarze od początku wydawała się problematyczna. Kibice zwracali uwagę przede wszystkim na tamtejszy klimat. Mundial zazwyczaj rozgrywany jest po sezonie, w okresie wakacyjnym, który w Katarze jest nie do wytrzymania. Temperatury potrafią sięgać 40 stopni Celsjusza. W związku z tym pojawił się przedziwny pomysł, aby mistrzostwa rozegrać zimą - w środku regularnego sezonu. Na dodatek, media donosiły o tragicznych warunkach, w jakich nielegalnie pracują osoby budujące stadiony.

Jakby tego było mało, teraz do gry weszła polityka. Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Bahrajn i Jemen zerwały stosunki dyplomatyczne z Katarem. Ich zdaniem ten kraj wspiera terrorystów. Jak zareagowała FIFA? - Jesteśmy w stałym kontakcie z lokalnym komitetem organizacyjnym - poinformowała krótko organizacja. Tak wybrakowany komunikat na pewno nikogo nie uspokoił.

Obszerniejszy głos w tej sprawie postanowił zabrać DFB (Niemiecki Związek Piłki Nożnej). - Do rozpoczęcia mistrzostw świata zostało jeszcze pięć lat, lecz jedna rzecz jest jasna. Środowisko piłkarskie powinno zgodzić się z tym, że najważniejsze turnieje nie powinny być rozgrywane w krajach wspierających terroryzm - mówił prezydent związku Reinhard Grindel.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: