SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Kibice Górnika Zabrze badali piłkarza wykrywaczem kłamstw!

Kibice Górnika Zabrze badali piłkarza wykrywaczem kłamstw!

20.06.2017, godz. 11:27
Adam Danch
Adam Danch był przebadany wykrywaczem kłamstw foto: CYFRA SPORT

Tego jeszcze w historii polskiej piłki nie było! Kibice Górnika Zabrze podejrzewali, że były kapitan drużyny Adam Danch sprzedawał mecze, a wyniki obstawiał u bukmachera. Żeby poznać prawdę, podłączyli piłkarza do... wykrywacza kłamstw! Co ciekawe, zawodnik bez problemu zgodził się na to niecodziennie badanie. Wyniki testu rozwiały wszelkie wątpliwości.

Adam Danch był jednym z ulubieńców kibiców Górnika Zabrze. Grał w tym klubie przez dziesięć lat, ale w związku z licznymi oskarżeniami o obstawianie meczów postanowił zmienić otoczenie. Został nowym piłkarzem Arki Gdynia. Po transferze fani Górnika jeszcze mocniej krytykowali byłego kapitana, ponownie wypominając mu obstawianie wyników spotkań i grę pod konkretny wynik, który przyniesie mu korzyści finansowe.

Grupa kibiców ekipy z Zabrza o nazwie "Torcida Górnik" postanowiła skontaktować się z Danchem. Fani mieli niecodzienną prośbę. Na sto procent chcieli mieć pewność, że piłkarz nie maczał palców w niektórych wynikach drużyny, dlatego zaproponowali mu test wariografem. Czegoś takiego polska piłka jeszcze nie widziała!

"Adam dobrowolnie poddał się badaniom tzw. wykrywaczem kłamstw. W wyniku podjętych działań, informujemy że posiadamy dowód na to iż Adam Danch, nie brał udziału, nie podawał wyników, nie przekazywał nikomu pieniędzy ani nie sprzedał meczu, w celu osiągnięcia korzyści w zakładach bukmacherskich." - czytamy w oficjalnym oświadczeniu grupy kibiców na Facebooku. Miejmy nadzieję, że taka praktyka nie przyjmie się w innych klubach... Od badania takich spraw są odpowiednie organy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: