SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Kibole Zagłębie Sosnowiec starli się z policją. W ruch poszły kamienie, butelki i kostka brukowa

Kibole Zagłębie Sosnowiec starli się z policją. W ruch poszły kamienie, butelki i kostka brukowa

13.04.2017, godz. 11:12
Zagłębie Sosnowiec
foto: Twitter

Kibice Zagłębia Sosnowiec zaatakowali policję przed meczem 1. ligi w Zabrzu. Według ESKA INFO Śląsk chuligani nie chcieli poddać się kontroli przed wejściem na stadion Górnika, a kiedy przy obiekcie zjawiła się policja, obrzucili funkcjonariuszy kostką brukową, kamieniami i butelkami. W związku z tym zajściem zatrzymano 22 osoby. Grozi im do trzech lat pozbawieni wolności.

W środę odbyło się zaległe spotkanie Górnika Zabrze z Zagłębiem Sosnowiec. Na pierwszoligowy pojedynek przyjechała do Zabrza grupa kiboli z Sosnowca. Jak relacjonuje ESKA INFO Śląsk, przyjezdni odkąd tylko pojawili się w okolicach stadionu zaczęli sprawiać kłopoty. Najpierw nie chcieli poddać się kontroli przed wejściem na obiekt. To sprawiło, że ochrona odmówiła wpuszczenia kibiców. Chuligani zaczęli się więc zachowywać agresywnie w stosunku do ochroniarzy i próbowali sforsować bramki na stadion. Na miejscu zjawiła się policja, co dodatkowo sprowokowało sosnowiczan. Rozpoczęli oni kanonadę. W kierunku służb leciały najróżniejsze przedmioty: od butelek, przez kamienie, po kostkę brukową.

Policja została zmuszona do użycia granatów hukowych, gazu pieprzowego i broni gładkolufowej. Na szczęście udało się dość szybko opanować sytuację. 22 kiboli zostało zatrzymanych w związku z agresywnym zachowaniem w stosunku do policjantów i obsługi stadionu im. Ernesta Pohla. Za udział w zbiegowisku i atak na funkcjonariuszy grozi im do trzech lat pozbawienia wolności oraz zakazy stadionowe.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: