SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Klub z Hiszpanii zwolnił trenera, bo... wygrał 25:0!

Klub z Hiszpanii zwolnił trenera, bo... wygrał 25:0!

17.06.2017, godz. 10:39
Gol, bramka, piłka nożna
foto: gwizdek24.pl

Do bardzo niecodziennej sytuacji doszło w Hiszpanii. Nie dość, że na piłkarskim boisku padł wynik 25:0, to po tak okazałym triumfie pracę stracił trener... zwycięskiej drużyny! Wszystko przez to, że do jednostronnego widowiska doszło w spotkaniu dzieci. Szefowie CD Serranos doszli do wniosku, że szkoleniowiec powinien chronić przeciwników przed takim upokorzeniem, a tego nie zrobił.

Wynik 25:0 padł na początku czerwca w meczu 11-latków CD Serranos - Benicalap C. Gdyby taki rezultat został osiągnięty w seniorskiej piłce, to trener zwycięzców zapewne noszony byłby na rękach. Jednak władze klubu z Walencji uznały, że w rywalizacji dzieci to niedopuszczalne. - Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy przeciwnik jest aż tak upokorzony. Trzeba mieć więcej szacunku dla rywala i mieć większą kontrolę nad wynikiem. Dla chłopca w wieku 11 lat powrót do domu po takiej porażce to naprawdę ciężkie przeżycie - powiedział dziennikowi "Marca" Pablo Alcaide, który pracuje w grupach młodzieżowych Serranos.

Mężczyzna wyjaśnił dziennikarzom także jak szkoleniowiec powinien rozwiązać sytuację. - Jak powinien zachować się trener? Są sposoby, żeby spowolnić tempo spotkania. Mógł poprosić na przykład, żeby jego podopieczni wymienili 15 czy 16 podań zanim oddadzą strzał na bramkę, albo żeby kopali słabszą nogą - stwierdził Alcaide. Według prawnika zwolnionego trenera, jego klient robił co mógł, by przeciwnicy nie doznali tak druzgocącej porażki. Miał nawet podpowiadać młodym piłkarzom Benicalap, by bardziej skupili się na obronie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: