SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Klub z Polski nie mógł zagrać meczu. Złodzieje ukradli... bramki!

Klub z Polski nie mógł zagrać meczu. Złodzieje ukradli... bramki!

13.11.2016, godz. 17:22
Sokół Łany Wielkie, boisko
foto: Facebook

Sokół Łany Wielkie, grający na co dzień w katowickiej okręgówce, przeżywa swój własny dramat. Nie chodzi o wyniki osiągane przez drużynę na boisku. Stadion klubu został okradziony w nocy, a złodzieje zabrali między innymi dwie bramki. W związku z tym Sokół nie mógł zagrać spotkania, a straty wyceniono na kilkanaście tysięcy złotych, co może być gwoździem do trumny dla amatorów futbolu.

Trudno wyobrazić sobie ogrom zdziwienia i szoku, jaki towarzyszył odkryciu działaczy Sokoła Łany Wielkie. Drużyna z katowickiej okręgówki miała w weekend rozegrać kolejny mecz ligowy, ale nie doszedł on do skutku. Wszystko przez to, że w nocy ktoś ukradł z boiska... bramki. Wydaje się absurdalne? Dla amatorskiej drużyny takie nie jest. Straty oceniono bowiem na kilkanaście tysięcy złotych, co może sprawić, że zespół zostanie wycofany z rozgrywek z powodu braku pieniędzy. Oprócz aluminiowych bramek skradziono także między innymi płot i bramę wjazdową.

Za pośrednictwem Facebooka Sokół stara się znaleźć sprawców. O sprawie powiadomiono już także policję, która przygląda się nagraniom z monitoringu. - Nie mogłem uwierzyć w to, co ujrzałem. Nie było bramy wjazdowej, a także około 150 metrów ogrodzenia. Zniknęły również obie bramki oraz piłkochwyty długości 40 metrów i wysokości 5 metrów - powiedział prezes klubu w rozmowie z przedstawicielem Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: