SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Kolejne problemy Zbigniewa Bońka. Został zaskarżony do UEFA

Kolejne problemy Zbigniewa Bońka. Został zaskarżony do UEFA

04.04.2017, godz. 08:34
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: EAST NEWS

Zbigniew Boniek może mieć problemy przez seksistowski wpis na Twitterze, który dotyczył Karoliny Hytrek-Prosieckej z Ekstraklasy SA. Prezes PZPN twierdził, że to tylko żart, ale większość uznała, że zdecydowanie przesadził. Sprawą internetowej aktywności Bońka być może zajmie się UEFA!

O tym poinformował portal WP SportoweFakty. Organizacja "FARE", która zajmuje się zwalczaniem rasizmu oraz innych przejawów dyskryminacji w europejskiej piłce, mocno zainteresowała się wpisem Zbigniewa Bońka. Zgłosiła protest do wydziału dyscyplinarnego UEFA. Co takiego napisał na Twitterze prezes PZPN?

Chodzi o jego seksistowski komentarz, skierowany do Karoliny Hytrek-Prosieckiej, która obecnie pełni funkcję dyrektora ds. komunikacji i PR w spółce Ekstraklasa SA. Rozmawiała na Twitterze z Januszem Piechocińskim - posłem PSL o... kubkach. Do dyskusji włączył się Boniek, który żartobliwie napisał, że też chciałby mieć kubek z logo partii. Jego kolejny wpis, po tym, jak Hytrek-Prosiecka zaproponowała panom wspólną kawę, nie był już tak zabawny:

Gdy internauci zaatakowali prezesa PZPN za niesmaczny komentarz, ten nie poprawił swojej sytuacji, a wręcz ją pogorszył. - To jest śmieszne. Oczywiście można tego nie zrozumieć, bo nie każdy jest inteligentny - przyznał w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl.

Jak Boniek skomentował skargę do UEFA? Przeczytajcie TUTAJ.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: