SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Koszmarna kontuzja polskiego piłkarza! Przeszedł poważną operację [ZDJĘCIE]

Koszmarna kontuzja polskiego piłkarza! Przeszedł poważną operację [ZDJĘCIE]

11.05.2017, godz. 14:52
Karol Angielski
Karol Angielski foto: EAST NEWS

Napastnik Olimpii Grudziądz Karol Angielski w ostatniej kolejce pierwszej ligi doznał koszmarnej kontuzji! Rywal kopnął go w głowę i spowodował duże obrażenia. Angielski musiał przejść poważną operację. Najlepszy strzelec zaplecza Ekstraklasy powoli wraca do zdrowia. Niestety w tym sezonie już nie zagra.

Do feralnego zdarzenia doszło 6 maja podczas meczu Olimpii Grudziądz z Wigrami Suwałki (0:0). W doliczonym czasie gry obrońca gości Vaclav Cverna kopnął Karola Angielskiego w głowę. Czech za ten faul został ukarany czerwoną kartką. Sytuacja była dramatyczna. "Anglik" trafił do szpitala. Badania potwierdziły, że kontuzja zawodnika jest bardzo poważna. Doszło do złamania ściany zatoki czołowej i górno-przyśrodkowej ściany oczodołu. Operację przeprowadzono w Bydgoszczy.

O stanie zdrowia piłkarza poinformował agent Daniel Weber, który na Twitterze napisał: "Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale "Angielski pacjent" ma się dobrze. Karol już po operacji, za 6 tyg. powrót do gry". Napastnikowi Olimpii Grudziądz życzymy zdrowia i trzymamy kciuki. W tym sezonie zdobył 14 bramek i prowadzi w klasyfikacij najlepszych strzelców.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: