SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Skandal w Rzymie. Kibole Lazio powiesili kukły w strojach AS Roma

Skandal w Rzymie. Kibole Lazio powiesili kukły w strojach AS Roma

05.05.2017, godz. 19:15
Kukły piłkarzy AS Roma
Kukły piłkarzy AS Roma foto: EAST NEWS

Ci, którzy w nocy z czwartku na piątek przechadzali się pod mostem nieopodal rzymskiego Koloseum, zostali przywitani niecodziennym widokiem. Zobaczyli zwisające kukły i tajemniczy napis. Szybko okazało się, że manekiny miały przedstawiać trzech piłkarzy AS Roma, wymalowane obok hasło było groźbą, a wszystko to dzieło... radykalnej grupy kibiców Lazio. Czy Wojciech Szczęsny i spółka powinni się obawiać?

Okolice ulicy Anibaldi przy rzymskim Amfiteatrze Flavio to popularne miejsce, często odwiedzane przez lokalnych mieszkańców i turystów. Tym razem spokojny spacer mógł zamienić się w istny koszmar. Łatwo się przestraszyć, gdy w nocy, z daleka, widzi się zwisające ciała z mostu. Na szczęście były to tylko kukły. Przedstawiały one trzech piłkarzy AS Roma: Mohameda Salaha, Daniele De Rossiego i Radję Nainggolana.

Nad manekinami widoczny był transparent z napisem: "Un consiglio, senza offesa… Dormite con la luce accesa!", który po polsku brzmiałby: "To jest rada, nie obraza. Śpijcie z zapalonymi światłami!". Policja już zajęła się całą sprawą i szuka sprawców.

Pracę służbom ułatwili jednak ultrasi Lazio Rzym, którzy przyznali się do tego żenującego incydentu. Grupa najbardziej zagorzałych kibiców tego klubu chwaliła się wszystkim w mediach społecznościowych, gdzie jednocześnie podkreślano, że był to zwykły, zdrowy żart, a żaden z piłkarzy Romy nie musi czuć się zagrożony. Wyśmiewano też reakcje na wywieszenie kukieł.

Ciekawe tylko, czy sprawcom będzie do śmiechu, kiedy staną przed sądem. Prokuratura bowiem zapowiedziała, ze zamierza wszcząć śledztwo w sprawie "poważnych pogróżek". Od tej grupy swoich kibiców postanowiło się też odciąć Lazio. W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że klub potępia wszelkie formy przemocy i podżegania do niej.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: